Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha vége a közmunkámnak,...

Ha vége a közmunkámnak, kaphatok valamilyen segélyt?

Figyelt kérdés
10,5 hónapja vagyok közmunkán, azelött tanultam, meg persze volt diákmunkám. Szeretnék rendes állást keresni, de a beosztásom miatt ez szinte lehetetlen (9-17-ig), emellett minden nap gyomorgörccsel járok be, hála a "kedves" főnökömnek. Szeretnék kilépni, és igazi munkát találni, de nem engedhetem meg magamnak, hogy abszolút pénz nélkül maradjak. A munkaügyi kirendeltséggel pedig 11 hónapja "működök együtt". Van bármi lehetőség?

2014. márc. 16. 15:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Csak dolgozzál,ne legyél az állam nyakán!
2014. márc. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Pont most van az állam nyakán.
2014. márc. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amíg nincs olyan meló amire 100% hogy felvesznek, ne hagyd ott a közmunkát.
2014. márc. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
14%
Fél M.O segélyeket vár de hogy megmozgatná magát,aztán meg nagy a sírás hogy sz**r az ország meg ez meg az.
2014. márc. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Sándor G ***** válasza:
100%

4/3, 4/4,nek , üzenem, nálunk békés me.ben, mindenki aki tartós munkanélküli volt 3-4éve most közmunkát végez, 1-2hónapos megszakításokkal, ez Mo-on összeségében kb.200ezer embert jelent, sajnos ez a helyzet, többnyire nincsenek rendes munkahelyek, komoly cégek, vállalkozások ezrei mentek tönkre 2009-es válság, és 2010-es kormányváltás óta.

Nincs iparunk, eladni alig tudunk valamit, termelés nuku, kivéve autógyártás, a mezőgazdaság pedig 90%ban gépesített, régóta már.

nincsen szükség a 2kezü munkaerőre, a gazdaságban, 2-3szakmával se tudunk elhelyezkedni, 45év felett szoba sem állnak velünk, dunántúl fejlettebb részén sem.

Ti ezt nem értitek meg, akkor barm.k vagytok, korlátozottak és kész.

2014. márc. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Sándor G ***** válasza:
52%

3/5, így van sz.r ez az orsz.g ahogy van, a fiataloknak a legsz.rabb, nem akarnak itt maradni,

Az én fiam is ezt mondta, és megtanult az Elte-után perfektül angolul, majd kiment márc.15.én, utazott Middleham-be, ahol örömmel várták, egy hotelban heti 260fontért, és teljes ellátást is kap.

Nem nyomorult havi 50ez.ft.ért amit ,n odaadnék, pártunk és kurmányunk államtitkárainak, képviselőinek, meg az elégedetlenkedő álláskeresőket cseszegető, ráérő nyuggereknek.

De csak akkor adnám, ha napi 8órát ledolgoznának, odakint a hideg szeles időben, esőben, nyáron meg a 38-40fokos melegben.

Ez megváltoztatná az agymosottak mentalitását.

úgy bizony.

2014. márc. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Sándor G ***** válasza:
100%

Igen kaphatsz állásker.i támogatást, de csak ha megvan a 350 ledolgozott napod, pl. ha több van 580nap, akkor pedig, 58napig kaphatod, az adók +tb, levonások után kb.28700ft. jut 1hónapra.

A munkaügyön összeadják a napok számát, majd adnak egy papírt, meddig kaphatod, és rá lesz írva, 42-43ez.ft./hó, de ez semmit nem jelent, hidd el, levonások után alig marad.

2014. márc. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

[link]


Csak azt mondtam hogy dolgozni kéne nem segélyre várni!

2014. márc. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ha azt mondjátok dolgozni kéne, közületek ki ad munkát??? Mert lehet, hogy segély mellett találnék, és addig állambácsi adná azt az 1-2 havi huszonakárhányezret, de aztán saját lábra állnék, vagy ülök egyhelyben egész nap tök egyedül (8 órát), bámulok ki a fejemből (mert ez a feladatom), ha már nagyon unom, olvasgatok, de semmi haszna ebből a társadalomnak, viszont adnak érte 50-et. Melyikkel élősködök jobban?
2014. márc. 18. 09:57
 10/12 anonim ***** válasza:
Csatlakozom, dolgozni szeretnék hosszú távon, végre valami értelmes munkát végezni, nem közmunkán bohóckodni, nekem is elkelne egy rendes, határozatlan idejű munkaszerződés.
2014. márc. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!