Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Határozott idejű munkaszerződé...

Határozott idejű munkaszerződés felomdása esetén kap az ember munkanélküli segélyt?

Figyelt kérdés

És ha igen, kb mennyit?

Egy éve vagyok határozott idejű szerződéssel foglalkoztatva, és szeretnék felmondani. Ezután engem megillet a munkanélküli segély?


2009. dec. 15. 22:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze kapsz, az hogy valaki határozott vagy határozatlan, nem zárja ki ebből a körből. Hogy mennyit, az meg a keresetedtől függ, azt ott megmondják.
2009. dec. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Akkor is, ha a munkavállaló mond fel rendkívüli felmondással?

2009. dec. 15. 22:42
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

Sajnos ebben volt részem.:-(

Kapsz akkor is, csak pár hónap kihagyás után.Próbál elintézni, hogy közös megegyezés legyen.

2009. dec. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi!
2009. dec. 15. 22:51
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a munkavállaló mond fel rendkívüli felmondással, akkor annak komoly okának kell lennie. Nem fizet a munkáltató, törvénytelen, szabálytalan dolgot csináltatnak vele stb. Ebben az esetben nem büntetik a munkavállalót azzal, hogy nem fizetnek neki mindjárt. Ha rendes felmondással mondasz fel, akkor nem kapsz munkanélkülit. De mi okod van felmondani, ha csak a munkanélküli van kilátásban? A határozott idejű munkaszerződés úgyis lejár, elég ha szólsz, hogy nem akarod meghosszabbítani.
2009. dec. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%
utsónak, akkor miért volt, hogy engem rendkívüli felmondással küldtek el és bb2-3 hónappal később kaptam csak munkanélkülit?
2009. dec. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Munkavállalói rendkívüli felmondással nem küldhetnek el. Ugyanis akkor a munkavállaló mond fel, nem a munkáltató. Ha aláíratták veled, hogy te mondasz fel nem pedig ők, abban az esetben nem kaptál munkanélkülit 3 hónapig. Ha a munkáltató mond fel rendkívüli felmondással, akkor annak is igen nyomós okának kell lennie. (Igazolatlan hiányzás több esetben. Nem megfelelő munkavégzés, lopás, stb. Előtte figyelmeztetéssel.)

Úgyhogy kedves válaszoló, nézd meg, hogy mit írtál alá. Mást nem tudok elképzelni.

2009. dec. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ó szerencsére ez évekkel ezelőtt volt, engedély nélkül menetem el. Azóta már faca állásom van.
2009. dec. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!