Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » SZÉP kártya: nem mindegy,...

SZÉP kártya: nem mindegy, melyik bank bocsátotta ki?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az idei cafeteria juttatásomat SZÉP kártyára igényeltem, vendéglátás alszámlára. Mivel még nem rendelkeztem kártyával, így meg kellett igényelnem, amit aztán a héten meg is kaptam: egy MKB bankos SZÉP kártyát. Megnéztem az elfogadóhelyek listáját, találtam is a közelemben egy üzletet, ahol elfogadják, mitöbb, vásárlás előtt meg is kérdeztem, hogy valóban fizethetek-e a kártyámmal. A pénztárhoz érve, miután átadtam a kártyám, közölték velem, hogy náluk csak OTP-s kártyával lehet fizetni, MKB-sel nem. Ez most akkor hogy működik? Elvileg egy SZÉP kártya elfogadóhelynek minden kártyát el kellene fogadnia a kártyát kibocsátó banktól függetlenül. Vagy ez nem így van? Ha valaki többet tud, mint én, kérem írja le. Köszönöm a segítséget!

2014. márc. 22. 18:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nem feltétlenül kell mindegyik fajtát elfogadniuk, mivel ahhoz mind a 3 bankkal le kell szerződniük. Nem tudom, hogy a törvény ezt mennyire szabályozza, de anno az utalványok esetében is így volt, hogy nem mindegyik elfogadóhelyen lehetett mindegyikkel fizetni.

De amúgy ha már a 3 fajtából csak 1-et fogadnak el, illendő lett volna nem egyből rávágniuk az igen-t, hanem közölni, hogy csak az otp-set. Na mindegy.

Nem tudom most hogy kerestél rá, de legközelebb kifejezetten csak az mkb-s elfogadóhelyekre keress rá.

2014. márc. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, úgy lesz :) Köszönöm :)
2014. márc. 23. 19:04
 3/3 anonim ***** válasza:
Miért kéne mindet elfogadniuk? Neked talán mindegy, hogy melyik étteremben eszel, hiszen mindegyikben kaját lehet kapni?
2014. márc. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!