Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha külföldre küldök egy...

Ha külföldre küldök egy meghatalmazást, hogy leemelhetnek a bankkártyámról x Eurót, de nekem Ft-ban van rajta a pénz, akkor le tudják emelni Euróban?

Figyelt kérdés
Ill. mit jelent ez a szöveg: Please debit the above sum from my credit card. Én valahogy így fordítottam: Emeljék le a fenti összeget a számlámról.
2009. dec. 16. 20:04
 1/8 anonim ***** válasza:

De aranyos vagy. Gondolod, hogy kint forintban adják oda a pénzt?

Hát persze, hogy eurót kap.

2009. dec. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ilyet még életemben nem hallottam, hogy te MEGHATALMAZÁST adsz valakinek, hogy leemelhet pénzt a bankszámládról???... 8-o


Ilyen MEGHATALMAZÁS nem létezik!


Ellenben olyat csinálhatsz, hogy valakinek a számlájára ÁTUTALSZ pénzt a bankszámládról!

2009. dec. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Lehet az a neve külföldön a csoportos beszedési megbízásnak.Csak nem talált rá jobb magyar szót.
2009. dec. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Pl. a társkeresőkön is meg kell adnod a kártyád számát és leemelnek a kártyádon. Ilyenre gondoltam.
2009. dec. 16. 22:07
 5/8 A kérdező kommentje:
Pl. a társkeresőkön is meg kell adnod a kártyád számát és leemelnek a kártyádról. Ilyenre gondoltam.
2009. dec. 16. 22:07
 6/8 A kérdező kommentje:
Tényleg nem vagyok otthon a pénzügyekben, de attól még szeretém megtudni, hogy ha Ft alapú a számlám és megadom a kártyaszámomat, lejárati dátumot (stb), akkor ugye le tudják emelni ők Euróban a pénzt?!! kérlek, válaszoljatok érdemben is :)
2009. dec. 16. 22:09
 7/8 Hintalow ***** válasza:
100%

Na, te egy bankkártyás vásárlást fogsz csinálni ebben az esetben, csak nem egy terminálon fogják lehúzni a kártyád, hanem a kártyaadataid megadásával (kártyaszám, lejárat, cww kód) fog történni a tranzakció.

Ha forint számlád van, akkor a bankod aktuális euró eladási árfolyamán fogját az összeget beterhelni.

Amivel számolni kell: ha van sms értesítőd, akkor a tranzakció pillanatában fogsz kapni egy sms-t, hogy mekkora összeget zároltak a számládon. Ekkor még nem vonják le az összeget, csak elkülönítik, mivel azt "elköltötted" a tényleges levonás pár nap múlva történik, amikor ezt könyvelik. Ekkor lehet, hogy kicsivel másabb összeg kerül levonásra, mert ugyan euróban ugyanazt az összeget fogják könyvelni, de ha változik közben az árfolyam, az forintban már más lesz. (több v. kevesebb)

Amit még nézz meg az oldalon ahol így fizetnél, hogy tényleg akkora összegről van -e szó (apróbetűs részek fontosak ilyenkor)

Ill. hogy csak egyszer fogják -e levonni. (társkeresőt írtál, ott például lehet olyan, hogy havi díjvonás van.)

2009. dec. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi, már megtörtént. :)
2009. dec. 20. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!