Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megteheti a főnököm, hogy nem...

Megteheti a főnököm, hogy nem fizet ki ebben az esetben? Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Egy éves határozott idejű szerződésem van egy meghatározott havi összegre (bruttó 130ezer), ami május 31-én jár le egy bizonyos munkakörben. 1,5 éves fiammal GYES mellett dolgozom. Nincsen meghatározott munkaidő, hanem feladatok vannak, amiket meg kell csinálnom. Van, hogy pár napig nincs munka, aztán pedig mindegy milyen nap van, akár éjszakába menően is dolgozni kell.


Emellett volt egy projekt, aminek a vezetője voltam (európai pályázati pénzből). Előleg szerződésem volt az elején, amire meg is kaptam a pénzt. Arról volt szó, hogy ahogy lezárul a pályázat, megkapom a maradékot. Lezárult. A tervezett 3 hónap helyett 1 évet dolgoztam vele. Ráadásul a cég nem teljesítette a feltételeket és félő volt, hogy milliókat kell visszafizetnünk, és hazugságokra lettem kényszerítve, fiktív beszámolókat kellett írnom, harcolnom az összegért. Sikerült, nem kellett visszafizetnünk semmit.


Kérdeztem, hogy akkor mikor számíthatok a pénzre. Erre közölte a főnököm, hogy szerinte túl sok a havi fizetésem, pedig alig dolgozom valamit (nem igaz), úgyhogy erre már nem hajlandó fizetni semmit.


Megteheti jogilag ezt úgy, hogy előleg szerződésem volt??? Mit tudok tenni? Amúgy sem akarom meghosszabbítani a munkaviszonyom május után, mert nagyon sokminden miatt be vagyok sokallva, de ez most már több a soknál!


Köszönöm a válaszokat.



2014. márc. 29. 13:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Amiröl írásbeli megállapodás van, csak azt köteles kifizetni.
2014. márc. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az előleg szerződés nem feltételez további kifizetést?
2014. márc. 29. 14:14
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha van szerződésed rá. De nincs. Ha jogi útra tereled, te is, ő bukni fog, ráadásul EU-s pénzek elherdálásnak eltüntetése, költségvetési csalás. Amiért 2-8 évig letöltendő jár.

Te tudod mi a fontosabb, a pénz vagy a fiad.

2014. márc. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!