Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A Vaterán vásároltam egy...

A Vaterán vásároltam egy ruhát, de nem az a mérete, amit az eladó feltüntetett az aukciós oldalon. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
A méreteltérés igen nagy, és így számomra használhatatlan a cucc. Ezen kívül egy szakadás is volt rajta, amire az eladó nem hívta fel a figyelmem, mielőtt megvettem a ruhát. Viszont személyesen vettem át, így akkor minden az én hibám? Jobban is megnézhettem volna? :(
2014. ápr. 10. 14:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, szerintem ha személyesen vetted át, akkor elvárható lett volna tőled is annyi gondosság, hogy ellenőrizd a méretet és az állapotot.


Én is voltam már eladó és vevő is.

Postai átvétel esetében még azt mondanám, hogy egyezkedj az eladóval, hiszen ott csak a kézhez vételkor volt esélyed látni pl. a szakadást, de személyes átvételnél nincs nagyon jogod reklamálni, hiszen érvelhet azzal, hogy miért nem nézted meg a méretet.

Egy próbát azért megér, hogy írsz az eladónak és lefényképezed a szakadást, egy mérőszalaggal a ruha méretét és ha a hirdetésében teljesen más méretet adott meg, akkor talán szba áll veled.


...bár szerintem ez tanulópénz lesz.


Sajnálom.

2014. ápr. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. :)
2014. ápr. 10. 20:12
 3/3 anonim válasza:
én megpróbálnék tenni valamit de nem lehet tudni. adj neki egy jó nagy negatívat ha nem kompenzálja. pl vételár fele hasonló.
2014. aug. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!