Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Bérleti díjat kell fizetni...

Bérleti díjat kell fizetni kiköltözéskor?

Figyelt kérdés
Ugyan is másfél évig és laktam az albérletben. Kéthavi kaukciót fizettem és 1 havi lakbért. Én úgy értelmezem hogy utóbbi tárgyhónapra előre vonatkozik. Szóval hónap elején költöztem el, de még nincs kifizetve semmi, mert még várom hogy a főbérlő elküldje. Kaukciót visszakapom mert családi gondjai miatt kell elmennem. Viszont ha most áprilisban megkapom a rezsit számlákat akkor nekem kell még mellé bérleti díjat fizetnem? Nekem úgy jön le az egész hogy a rezsit fizettem eddig utólag, a bérleti díjat meg előre. Vagy rosszul gondolom? Kiköltöztek többen is már és ők fizettek bérleti díjat is. Nem tudom elhet hogy csak nekem sántít a dolog?

2014. ápr. 11. 23:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha hónap elején költöztél el, akkor az megkezdett hónapnak minősül szerintem. Ha elköltöztél volna márc. 31-ig, akkor áprilisra már nem kérhet bérleti díjat, de ha hó elején költöztél el, akkor szerintem igen. Amúgy mi van erről a szerződésetekben pontosan?
2014. ápr. 11. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha nincs benne a szerződésben, hogy minden megkezdett hónapra teljes havi bérleti díjat kell fizetni, akkor arányosítani kell a napok száma alapján.
2014. ápr. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Eddig mindent arányosan fizettem, amennyit használtam. Szerződés nincs nálam de elolvasom ha tudom. Csak érdekel hogy általánosságban ilyenkor előre fizettek ti is vagy utólag. Jó lenne olyan is írna aki többször költözött albérletből. Köszi az eddigi választ is.
2014. ápr. 12. 05:36
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Indulj el a kályhától! Amikor beköltöztél mikor fizetted az első hónap bérleti díját? Azóta mennyi hónapnyit fizettél ki? Ha ezt végigvezeted, akkor a végén kiderül, hogy az aktuális utolsó fizetés melyik hónapra vonatkozik...:)


Egyébként ha a szerződésben nincs arra kikötés, hogy megkezdett hónapra is teljes bérleti díjat fizetsz, akkor arányosítani "illik" a használat idejének mértékében a díjat is.

2014. ápr. 12. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egy ismerősöm az albérleti szerződésében az állt, hogy ha ki akar költözni előtte 1 hónappal szóljon. Így kiköltözött decemberben ,de mivel megkezdte a hónapot ( hiába közepén költözött), ki kellett fizetni a bérleti díjat. Szerintem is minden megkezdett hónap egy teljes hónapnak felel meg. Minden azon múlik, hogy mi van a szerződésben.
2015. ápr. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!