Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Német fordító munkát vállalnék...

Német fordító munkát vállalnék interneten, esetleg tudnátok olyat, ahol nem számít, hogy 15 éves vagyok? (többi lent)

Figyelt kérdés

Jól tudok németül, van középfokú komplex origós vizsgám, szóval a nyelvvel nem hiszem, hogy gondban lennék.

Arra gondoltam, hogy feliratokhoz, vagy bármihez szívesen fordítanék, pláne ha kapnék is érte pénzt.

Tudtok valamit javasolni?



2014. ápr. 21. 12:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Origós nyelvvizsga az nagyon sterila beszélt nyelvhez képest. Nem csak szintatikailag kell megfelelned, logikailag is, amihez 15 évesen még nem gyűjthettél be elég élettapasztalatot, komoly megbízást tehát ne várj. Logikailag is topon kell lenni és az adott kultúra ismerete is kell, hogy ne fordíts hülyeségeket. A felsoroltak mindegyike együtt kell, hogy álljon ahhoz, hogy sikeres, átlagosak minősülő fordító légy. Hogy kiemelkedő, ahhoz fanatikusnak illik lenni, ugyanis ezt a nyelvet rengetegen beszélik és sokan alkalmasak arra, egyszemélyben, amiket felsoroltam, magas szinten is akár. Ezzel együtt mondom és éppen ezért, hogy ebből megélni nem lehet. Tingli-tangli munkákat kaphatsz, ha vannak kapcsolataid, de erre alapozni nem lehet. Ha mégis fordítóként helyezkednél el majd és ez távlati terveid közt első helyen, akkor elárulom, hogy nem fizetik meg, sziszi-fuszi és hálátlan munka. Akkor már inkább szinkrontolmács, de ott is közel ugyanez a helyzet, a harc, a verseny hatalmas.
2014. ápr. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lehagytam - és igen, ez független minden eddig említettől - hogy van-e érzéked a fordításhoz? Be tudod-e lőni a nagy szósokaságban, egyenletes minőségben ráadásul, hogy ne legyen túl nyers sem a fordítás, se nem túl eredeti gondolattól elrugaszkodott? Ez pedig nem ekvivalens az idegennyelv-ismeret szintjével. Nem akarlak lelombozni, de ezek vannak.
2014. ápr. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Teljesen igazad van. Nem feltétlenül ezzel szeretnék elhelyezkedni a jövőben, csak gondoltam, egy kis pénz nem ártana bizonyos 'tingli-tangli' munkával, nekem az megfelelne :D

Persze, értem amire gondolsz, nyilvánvaló, nincs rá garancia, hogy szuperül le tudnám fordítani, de azért a lehető legjobbat próbálnám nyújtani.

(Nem minden az életkor. A tapasztalat sem attól függ.)

2014. ápr. 21. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!