Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan éltek minimálbérből...

Hogyan éltek minimálbérből (vagy aközeli fizetésekből)?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokra lennék kíváncsi hogyan csinálják azok akik minimálbérből/ahhoz hasonló nagyon kevés pénzből élnek. Hogy laktok, miktek esztek, min spóroltok?
2014. ápr. 22. 20:16
 1/1 anonim válasza:
Fu, hát én jelenleg keresek kb 50000-et ilyen közmunkán. Ideiglenesen ez is jobb a semminél. Am, hát én csak a kaján tudok spórolni, máson nem hiszem hogy lehet. Mondjuk saját házban lakom emellett, testvéremmel, szóval így megoszlanak a költségek. Ruhákat, ilyesmiket nem szoktam vásárolni, csak amikor megtehetem, de ezekből simán ki lehet tartani évekig is akár, szerintem nem kell mindig ruhát venni, főleg nem hetente. Hm, és hogy miket eszek? Hát amióta meguntam a sz..r kenyeret amit itt árulnak 300 forintért, azóta rizst fogyasztok minden mellé amit csinálok. Jó, mert többféleképp lehet ízesíteni és nem csak egy napig friss, mint a kenyér. Szóval ez mellett néha van, hogy főzök pörköltet, vagy csinálok rántott húst, vagy csak simán tojást sütök mellé. A rántott hús pl napokig eláll szóval sokáig van belőle ha egyszer netán csinálok. Am, akkor szoktam még paprikás krumplit csinálni, az se drága, és ha eleget megtudok spórolni más kajákon, akk veszek hozzá még szalonnát vagy valamit, mert úgy azért finomabb. :) De hát tény és való, hogy ha az ember boltba megy vagy bulizni, akk megakad a szeme valamin és muszáj venni belőle, én legalábbis így vagyok és itt úszik el mindig a megspórolásom. Szóval igyekszem nem bulizni, meg kevesebbet boltokba járni. De hát csodát nem lehet tenni ennyi pénzből, nekem csak a számlákra el megy havi 18, persze ezt felezzük tesómmal, de a maradékból még viszont levon a MÁK, úgyhogy kb megmondom őszintén 30000 ezerből tartom el magam. Hát egyszer fent, pár évig lent.:/ De lesz ez majd jobb. És legalább saját házam van és nem albérlet. Nekik nagyon rossz lehet az biztos. :/ Ennyi ez az ország, nem munkahelyet csinálnak, hanem közmunkát. :S :S
2014. ápr. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!