Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ápolási segély és környezettan...

Ápolási segély és környezettanulmány. Akinek van ebben tapasztalata, segítene?

Figyelt kérdés
Beadtam az ápolási díj iránti kérelmet még március végén. Nagymamám 86 éves, segítségre szorul szinte minden téren(fürdetés,öltözködés,vásárlás,orvos,gyógyszer kiváltás,takarítás) minden nap ott tartózkodom nála szinte egész nap. Jelenleg nincs jövedelmem. A szociális osztálytól kaptam egy végzést ami arra utal, hogy kijönnek környezettanulmányra a szociális szolgáltató központtól(ezt tudtuk is). Viszont van egy mondat amit nem tudok értelmezni: "...az ápolási díj abban az esetben állapítható meg, ha az általa ápolt tartósan beteg személy házi segítségnyújtás keretében nem látható el." Főleg ez a házi segítségnyújtás érdekelne, hogy mit takar? Én úgy értelmezem, hogy mivel nagyim utcára semmiképp nem tud egyedül menni(posta,vásárlás vagy akár csak egy séta) így elvileg jár. Viszont nem vagyok benne biztos, hogy jól értelmezem. Akinek van ebben tapasztalata az írhatna. Köszönöm!

2014. ápr. 22. 20:33
 1/4 anonim ***** válasza:
a házi segítségnyújtás az önkormányzat feladata, sok helyen kiadják egyéb szervezetnek, pl Vöröskereszt, egyházak. Azt jelenti, hogy napi egy-két órára megy valaki, aki segít mosakodni, bevásárol, kitakarít. Ha ez a nagyid esetében már nem elég, mert éjjel is felügyeletre van szükség, vagy napi többször segítséget igényel abban, hogy étkezzen, pelenkázni kell, stb, akkor a házi segítségnyújtás már nem elég, indokolt lehet az ápolási díj.
2014. ápr. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem kell pelenkázni(szerencsére), de szédül,feledékeny, és a napi 1-2 óra nem elég ez biztos. Nem értem ezt, hogy az unoka vigyáz rá, egész nap ott van ha kell és még ebbe is belekötnek. :(
2014. ápr. 23. 06:40
 3/4 A kérdező kommentje:
Kint volt a környezettanulmányos nő a gondozószolgálattól, mindent indokoltnak talált(koponya ct alapján nagyimnak agysorvadása is van). Orvosi papír alapján írta meg a véleményezést. Viszont mondta hogy az önkormányzattól még lehet ki fognak jönni! Kérdezem hogy miért, minek? Ők nem orvosok, nem is értik az ilyen dolgokat a háziorvos és a gondozószolgálat véleménye nem elég orvosi papírokkal egybekötve.. :(
2014. ápr. 29. 08:19
 4/4 A kérdező kommentje:
Megállapították az ápolási díjat.
2014. aug. 22. 09:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!