Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen önéletrajzot érdemes...

Milyen önéletrajzot érdemes ilyen helyre írni? Hogyan fogjak hozzá?

Figyelt kérdés
Eredetileg tanár volnék, diplomával, stb, de már nagyon régóta nem tanítok. Több évig vállalkozó voltam, volt egy saját üzletem, de azt most be kellett zárni. Most állást keresnék, és találtam részmunkaidős állást állatkereskedésben, ami nagyon jó lenne, mert nekünk is sok állatunk van, és nagyon szeretem őket. Viszont a jelentkezéshez kérnek önéletrajzot is, amit eddig még sosem írtam, és nem tudom, milyet lenne célszerű. Hiszen a tanulmányok, és a munkahelyi tapasztalat nem igazán illik az álláshoz, így most nem tudom, hogyan kezdjek hozzá. Nagyon megköszönném, ha valaki tudna tanácsot, tippet, ötletet adni!

2014. ápr. 25. 16:57
 1/1 anonim válasza:

Ahogy én látom, most az amerikai vagy europass típusú önéletrajz a népszerű, de, ahogy mondtad, a tanulmányaid és az eddigi tapasztalatod nem igazán illik az álláshoz, ebben az esetben egy hagyományos elbeszélő típusú önéletrajz lenne előnyösebb, ha csak önéletrajz kell.

Van, ahol meghatározzák, hogy milyen típusút kérnek, esetleg meg is kérdezheted tőlük.

Az europass típusú önéletrajzok mellé általában motivációs levelet is szoktak kérni. Ebben gyakorlatilag megindoklod, hogy miért jelentkeztél az állásra, milyen képességeid vannak, amiket ott tudsz hasznosítani, milyen terveid vannak(szakmai fejlődés stb.)Azt is beleírhatod, hogy sok állatotok van és nagyon szereted őket. Én személy szerint ezt kedvelem jobban: europass önéletrajz plusz motivációs levél. Szerintem nyugodtan csatolhatsz egy motivációs levelet is hozzá.

2014. ápr. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!