Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy 4 órás és egy 6 órás...

Egy 4 órás és egy 6 órás állás egyszerre. Lehet ebből problémám?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


3 éve dolgozom egy munkahelyen hétfőtől-péntekig napi 6 órában. Sajnos úgy alakult, hogy elég nagy szükségem lenne több pénzre. Fizetésemelést szerettem volna kérni (3 év alatt egy forintot nem emelkedett a fizetésem), de egy munkatársnőmet aki szintén most kért, csúnyán körberöhögték (ő fel is mondott).


Ezért egy ideje másodállást keresek, és hétfőre be is hívtak egy 4 órás állásra. Szintén hétfőtől-péntekig (nem ütik egymást a munkaidők).


A kérdéseim a következők:

1, Kell-e jelentenem "A" helyen, hogy mostantól "B" helyen is fogok dolgozni?

2, Származhat-e ebből bármilyen problémám, lehetséges 2 részmunkaidős állás, bejelentve?


Bármilyen tapasztalat, válasz érdekel. Sajnos ezekre nem gondoltam előbb, mert nagyon elkeseredve kerestem valami megoldást a pénzügyem megoldására. :(


24/N



#részmunkaidő #két állás egyszerre
2014. ápr. 25. 18:06
 1/1 anonim válasza:
57%

Elvileg napi 12ó-nál és heti 60ó-nál többet nem lehet bizonyos munkakörökben dolgozni, de ezt senki sem adja össze, és nem is ellenőrzi. Sőt, ha van 1 főállásod, akkora mellékállás munkáltatója adózás szempontjából kedvezőbb helyzetbe kerül, neki ez külön jó, tudjon róla hogy van főállásod!


Egyébként én heti 80 órákat melózom, és senki sem problémázik, ha ez megnyugtat. És ráadásul egészségügyben, szóval nem arról van szó, hogy fáradt az ember, és gyárt 1-2 selejtet :(

2014. ápr. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!