Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam vissza az ebay...

Hogyan mondjam vissza az ebay rendelést?

Figyelt kérdés
akartam rendelni 3 dolgot amihez aztírták "May not ship to Hungary" gondoltam ha csak talán nem szállítanak akkor egy próbát megér, aztírta jelezzek az eladónak, megis történt, kiküldött egy összeget hoyg mennyi lenne.. hát én annyiért nem veszem meg.. és nemtudom visszamondani és mindennap küld egy levelet hoyg fizessemki. Nem tudom mit csináljak:(

2014. máj. 9. 22:17
 1/6 Nosco ***** válasza:
70%
Nem fizetsz kapsz majd egy negatív értékelést aztán kész.
2014. máj. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%

Nem tudsz mit csinálni, azzal, hogy jelezted a vásárlási szándékodat, szerződést kötöttél, amit most teljesítened kell.

Azt minden ilyen aukciós oldal leírja.

2014. máj. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%

Azelőtt kell megkérdezni az eladótól, hogy megvennéd...

Én egyszer jártam úgy, hogy elnéztem a szállítási költséget, de az licites volt. Megkértem az eladót (még a lejárta előtt), hogy törölje a licitemet; rendes volt, meg is tette.

Nálad szerintem az lesz a vége, hogy kapsz egy negatív értékelést és kész.

2014. máj. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A magyar jogrendben a PTK 6:64. § alapján a vételi szándéktól nem állhatsz el, azaz megrendelés esetén köteles vagy megvenni a terméket hacsak nem egyezel meg az eladóval.
2014. máj. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Jó hír, hogy semmiféle következménye nem lesz, ha nem fizeted ki. Már évekkel ezelőtt elvették a lehetőséget az eladóktól, hogy negatívat adjanak a vevőnek. A magyar PTK nem irányadó ilyen esetben, mert a külföldi eladó nem fogja érvényesíteni a jogait. Nem vásárolhatsz tőle a jövőben, ennyit tud tenni, letilt magánál. Mindezek ellenére nem illik rendszert csinálni ebből.
2014. máj. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, az volt csak a gond hoyg nem számítottam egy ekkora szállítási költségre és nem tudtam visszamondani:/
2014. máj. 9. 22:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!