Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Személyes átvételt miért...

Személyes átvételt miért ennyire nehéz kivitelezni? (lent)

Figyelt kérdés

Kinéztem egy felsőt Vaterán. Az eladó velem egy városban lakik. Mondta, hogy hétköznap 20:00 után ér rá, vasárnap 14:00 után. Megkértem, hogy ma délután valamikor jöjjön el a környékemre, mert egyéb elfoglaltságom lesz, valamint nem tudom, mikor végzek.


Annyi választ kapott, hogy nem jó, 510 Ft-ért tud postázni. Arra is ezt mondta, mikor azt ajánlottam fel, hogy a közeli bev.kp.ban találkozzunk.


Ez mi?! Az se jó, ha ő jön, de az se, ha én...



2014. máj. 11. 10:31
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Már nem azért, de én sem cipelnék egy 1-2 ezer forintos használt felsőt sehova. Menj el érte te a címre.
2014. máj. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%

Valszeg hétköznap dolgozik, csak munka után ér rá.

És a vevő dolga elmenni a rendelt áruért, az eladő nem fog ingyen mászkálni vele. Ha tőled venne valaki valamit akkor te elvinnéd neki, vagy megkéred jöjjön el hozzád?

Ez a normális, nem tudom miért háborogsz.

2014. máj. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
36%

Aki városon belül akar postázni az szimplán egy sunyi, akinek talán nincs is a birtokában az áru.

Elmenni a csomaggal a postára vagy veled találkozni az ugyanolyan szintű energiabefektetés lenne

2014. máj. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%

Ez egyáltalán nem biztos - a posta tőlem pl. olyan 300 méterre van. Nyilván más is lakik így.


Mindentől függetlenül pedig a vevő dolga elmenni az áruért, ha személyesen akarja átvenni, nem ide oda ugráltatni az eladót.

2014. máj. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
63%
Te ezt ugráltatásként éled meg, de az emberek többsége belátja, hogy áldozatot kell hozni a vevőért. Nem házhoz kell vinni, hanem egy olyan helyen találkozni, ami mindkét félnek útba esik. Érdekes, hogy én szinte minden üzletet így bonyolítottam. Üzleti kultúra kérdése az egész.
2014. máj. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
49%

Ezért mondtam már az elején, hogy egy használt felsőről van szó! Nyilván max 1-2 ezer forintos tétel (vagy még annyi sem). Ezért én nem mászkálok, mert az időm többet ér.


Megint más kérdés lenne egy 100e forintos notebook esetén, de azt se vinném el a világ végére.


Azt felejtik el sokan, hogy a vaterán nem csak üzletszerű kofák árulnak ám, hanem átlag emberek is akik nem kereskednek, hanem pl. egy megunt pulcsit el akar adni. Az ilyen nem fektet energiát a vevő kiszolgálásába - miért is tenné és én abszolut megértem.

2014. máj. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
31%
Pont a magánszemélytől várható el, hogy tanúsítson emberséget. Egy shoptól nem várom el. De látom, hogy alapvető eltérések vannak kulturáltságban. Tipikus magyar beleszarós hozzáállásod van.
2014. máj. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Érdekes, én 500 Ft-os felsőkért lejártam a lábam, hogy a vevőhőz elvigyem, neki kényelmesebb legyen... Kellett a pénz...
2014. máj. 11. 15:16
 9/10 anonim ***** válasza:
71%

# 7


Szerintem is alapvető eltérések vannak az értékrendünkben. Szerintem ócska büdös paraszt, hogy elvárod, hogy amit te vettél azt bárhova elvigyék neked, ahelyett, hogy oda mennél érte ahol van.


Akkor most egyetértünk abban, hogy nem értünk egyet?

2014. máj. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem aki normálisan gondolkozik belátja, hogy minden az áru értékétől függ. Nekem például akár busszal akár autóval eljutni egy belvárosibb részébe a városnak olyan 500-1500Ft-ba is kerülhet. De ha 10.000Ft-os telefonról van szó, akár házhoz is viszem zokszó nélkül. Voltak olyan 1Ft-osaim, amit el kellett vinnem a plázához meg ide, meg oda,még én fizettem, hogy ingyen az övé lehessen. Egyszóval szerintem most az eladónak van igaza, be kellene látnod.
2014. máj. 12. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!