Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Földhivataltól tulajdoni...

Földhivataltól tulajdoni lapot, ha fele anyukámé-panelház fele apukámé, én kikérhetem a tulajdoni lapot a Földhivataltól?

Figyelt kérdés
Mit vegyek hozzá? elég a személyim, és mondjam, hogy tulajdoni lapot kérnék ehhez a cimen lévő házhoz?

2014. máj. 11. 15:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
24%
Te nem vagy tulajdonos, ugyhogy nem hiszem.
2014. máj. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%

BÁRKI lekérheti. Én költözés előtt állok, és a komoly esélyes lakások lapját lekérem.


[link]


[link]

2014. máj. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
A tulajdoni lapot bárki kikérheti, de a Földhivatalban igen drága. (6250Ft) Sokkal olcsóbb (1-2000Ft), ha Takarneten keresztül kéreted le olyannal, akinek van hozzáférése a FH adatbázisához, persze attól is függ, mihez kell.
2014. máj. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
közjegyzőnek kellene, hogy apukám a részét átirathassa rám..akkor hogyan kell kikérnem?
2014. máj. 11. 20:30
 5/11 anonim ***** válasza:

Bízd ügyvédre, bár bárki kikérheti, ha befáradsz a Földhivatalba. Neten is lehet kérni. Árban van különbség, hogy csak tájékoztatás kell, vagy hivatalos másolat.


Amúgy semmit ne írj alá, amíg nem látod a tulajdoni lapot. Nyilván lesz ügyvéd egy ilyen tranzakciónál, hivatalból ő is ki fogja kérni.

2014. máj. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom, hogy ki és miért pontozta le a #2-es válaszom, valószínűleg nem tudják, hogy INDOK NÉLKÜL IS LEKÉRHETI BÁRKI!!!!!!!
2014. máj. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
nekem hivatalos másolat kellene, hol tudom legolcsobban kikérni?
2014. máj. 12. 00:44
 8/11 anonim ***** válasza:
Ennek fix ára van, az ügyvédem ezen a héten írt levele alapján: Földhivatali eljárási illeték: 6.600,- Ft
2014. máj. 12. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A legbiztosabb a Földhivatali, az tuti, hogy hivatalos és hiteles is.


Fix áras, ahogy már mondták, 6.600,- Ft minden egyes helyrajzi szám tulajdoni lapja.


Bárki kérheti, személyit vigyél magaddal, ott helyben kell kifizetni.

2014. máj. 12. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha a közjegyzőnek nincs Takarnetes hozzáférése a Földhivatali adatbázishoz (ügyvédeknek van), akkor a Földhivatalból tudod kikérni a Teljes, hitelesített Tulajdoni lap másolatot, ami 6.250Ft-ba kerül. Vidd magaddal az ingatlan címét, Helyrajzi számát és a személyidet. A FH-ban ki kell tölteni ehhez egy nyomtatványt és ott a pénztárban tudod rendezni a díjat.
2014. máj. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!