Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért mondják azt, hogy...

Miért mondják azt, hogy jobban megéri online vásárolni?

Figyelt kérdés

Az áfa 27%. Az majdnem 2000 ft. És még a szállítási költségre is ráteszi az áfát, 700 ft körül.


De, ha boltból vásárolok, akkor kimozdulok, meg még ki is tudják próbálni, ha akarom, és látom a terméket a saját szememmel. Ha a legközelebbi városba utazok miatta, nem kerül az utiköltség 2000 ft-ba, és még többet is látok.



2014. máj. 15. 12:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Miért, szerinted áfát csak online fizetsz? XD Az benne van a rendes bolti árban is, csak ott nem tüntetik fel a nettó árát. Az meg puszta véletlen, hogy a téged érdeklő termékekre igaz a megállapításod. Más termékeknél fel se merül a lehetőség, hogy a közeledben megvásárold.
2014. máj. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez nagyon speciális, egyénfüggő.

Nem mindegy, hogy mit vásárolsz online és MIÉRT teszed azt:

- mert helyben nem elérhető a termék?

- mert drága az útiköltség?

- mert egyedi igényre, speciális, különleges dolgot kell beszerezni?

- mert márkahű vagy?

- mert nagy tételben olcsóbb vásárolni?

- mert élelmiszert nem akarsz cipekedni?

- mert fotelből könnyebben intézed, kényelmesebb vagy?

- mert alapvetően utálsz emberek közé menni nézelődni, vásárolni?


...ezt így ennyiből nem lehet eldönteni.


A saját példámat tudom megosztani veled:

1. fővárosban élő egyedülálló kisgyermekes édesanya vagyok- sok munkával, jó jövedelemmel, de a háztartásra marad a legkevesebb időm. Így én pl. nap közben, ebédszünetben vagy este, mikor a kicsi már alszik nagy örömmel rendelek pl. a tesco online-on olyan alapvető élelmiszereket, amiket nem kell megnézegetnem, mert ismerem a márkát, a minőséget (pl. tej, olaj, ásványvíz, bizonyos márkájú fűszer vagy szemeteszsák stb.)

Ebben az esetben nekem előny, mert nem kell órákat vásárlással tölteni, helyette társasozok a kisfiammal (neki nem élmény a vásárlás...), helybe hozzák, lepakolják a konyhámban. Van ugyan egy 600 Ft-os kiszállítási díj (ennyi általában este, hétvégén vagy ha 2-3 nappal előre gondolkodom és nem azonnal kell), de mindig vannak mindenféle 500-1000 Ft-os kuponok- tehát gyakorlatilag ez sem kerül semmibe, az árai pedig ugyanazok, mint a boltban, az akciók is.

A kiszállítónak adok borravalót és még így is jól járok: pénzben is, időben is és nem kell 50 kg-okat cipekedni a kosárból ki-be, kocsiból ki-be, lakásba behúzni stb.


2. kisfiamnak szoktam idegennyelvű fejlesztő játékokat, könyveket stb. rendelni angol oldalakról (korábban bizonyos babás márkákat stb.)- ezeket a termékeket általában nem vagy csak nagyon drágán tudnám megvenni Budapesten. Olyannyira nagy az árkülönbség, hogy még a szállítási díjjal is bőven jó vagyok.

Ebben az esetben az ár dominál, illetve a márkahűség/minőségi elvárás, valamint a speciális igényem.


3. könyveket, cd-t, dvd-t szoktam alexandra vagy bookline(shopline) oldalakról rendelni. Az alexandra pl. 15% online kedvezményt ad a bolti árhoz képest és sok akció van- ennyi könyvet általában nincs türelmem végignézegetni, vagy fel sem tűnne egy-egy kötet. 10 eFt felett már ingyen házhoz is hozzák (a legtöbb webáruházban van olyan összeg, ahol már nem kell fizetni).

Ha egy-egy dolgot vennék, akkor gyakran össze tudok fogni a kollegákkal és akkor a munkahelyemre biztosan kihozzák egy szállítással, gyakorlatilag ingyen.


4. a barátnőimmel szoktunk összefogni és egy bizonyos kozmetikai márkából rendelünk- ha 20 eFt-ot eléri a vásárlásunk, akkor a normál árból már 20% kedvezményt kapunk és kiszállítják ingyen- tehát jobban is járunk mindannyian- itt sincs meglepetés a termékek minőségében, mert használjuk, ismerjük.


5. Amikor otthon voltam a csecsemő kisfiammal, akkor bizony örültem, hogy nem kell még autóval sem hozni-vinni a pelenkát, törlőkendőt, tápszert, esetleg pár üveg bébiételt- egy ismert drogériahálózat netes oldalán megrendeltem, ingyen kiszállították- örültem, hogy inkább a levegőn sétálhatunk- kisbabával vagy idős vagy beteg embereknek nagy segítség, hogy nem kell cipekedni, sorban állni, válogatni stb.


A kimozdulás nekem nem vásárlást jelent, hanem szabadidős elfoglaltságot vagy kultúrálódást. Az nem a tescoban vagy a bababoltban van :)

Szívesebben töltöm az időmet amit ezekkel megtakarítok inkább otthon vagy barátokkal vagy valamilyen gyermekprogramon a kisfiammal.


Azt érdemes még tudnod, hogy a netes vásárlásra a távollévők közötti szerződés érvényes, speciális elállási és visszavásárlási, cseregaranciákkal- tehát a normális, megbízható, jó hírű webáruházaknál nem vész el a pénzed akkor sem, ha véletlenül hibás terméket kapnál (és pénzbe sem kerül a visszaküldés)

2014. máj. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bizonyos esetben jobban megéri, bizonyos esetben nem.


Pl ha el van törve a lábam és nem tudok lemenni a lépcsőn, akkor megéri online tescos vásásárlás. ha el tudok menni, akkor nem.

2014. máj. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mindenütt csak a pénzt szedik be. Egy ember 800 ft.
2014. máj. 15. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!