Öregségi nyugdij?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A mamámnak van 41 és fél év ledolgozott éve. tehát majdnem 42évet dolgozott. nos van 3 gyereke, a kérdés az lenne hogy hány évet számit be neki az államkincstár? régen ugy volt hogy gyermekenként 3 évet de állitólag ez megváltozott. Olvastam egy cikkben hogy 1968-as születésű utáni gyerekek aki születtek (márpedig a mamámnak mind 3 gyereke 68 után született) és igy nem jár rájuk a támogatás?. a mamámnak a 3 gyerekének köszönhetöen lenne meg a 41 és fél év munkaviszonya (gyerekkezdvezmény miatt). tehát most akkor jár a kedvezmény vagy sem? és ha igen akkor hány év fejenként a felnevelt gyerekekre?



2014. máj. 16. 00:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Mikkor született?

9 év biztos, hogy nem jár. 32 év munkaviszony még nagyon kevés. El lehet menni hivatalosan kiszámoltatni mennyi ideje van de ha nem 52-es akkor sok értelme még nincs.

2014. máj. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Dudok Andrásné ***** válasza:
Hányban született a mamád és akkor folytatom.Nem mindegy,hogy öregségi nyugdijas,vagy korkedvezményes.Én 4 gyereket szültem és mivel 53 as születésű vagyok elmehettem.
2014. máj. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Dudok Andrásné ***** válasza:
Amit irsz viszont,hogy 41és fél ledolgozott!!!!Szerintem az nem ledolgozott, ha nem szolgálati idő!! Nem mindegy. Ugyanis a szolgálati idöbe minden gyes idő pl.9-10év benne lesz,de a ledolgozott az ugy jön ki, hogy ténylegesen ledolgozott 32+8év az osszes gyesből,igy jön ossze a nők 40 éve.Ezért nem mindegy ,mikor született és mennyit volt gyesen?Az öregségibe minden gyes idő beleszámit most is.Vagyis nem elengednek éveket,mint te gondolod,ha nem beleszámolják,mint szolg.idő.
2014. máj. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!