Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Diákmunkánál van fizetett...

Diákmunkánál van fizetett szabadság?

Figyelt kérdés
2014. jún. 4. 10:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem igen.


Ezt azért így írtam, mert diákként munkát vállalni sokféleképpen lehet. Ha egyszerűsített foglalkoztatásban teszi valaki, akkor ott alapból nincs szabadság, hiszen akkor vállalsz munkát, amikor akarsz. Ha megbízási jogviszonyban dolgozol, akkor szintén nincs szabadság, hiszen nem a Munka törvénykönyve alá tartozó szerződésről beszélünk.

Ha munkaviszonyban dolgozol, akkor viszont már van, mivel a Munka törvénykönyve biztosít efelől.


:)

2014. jún. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
ja akk nem de jo lenne am, kivennék 1 hét szabit és kapnám a pénzt
2014. jún. 4. 10:42
 3/4 anonim ***** válasza:

mivel semmilyen járulékot nem fizetsz, ugyan miért is kapnál fizetett szabadságot?

ha diákmunkában foglalkoztatnak, sem tb- sem munkavállalói járulékokat nem kell fizetni csak szja-t

így viszont se betegszabi se normál szabi sem jár és nem is fizetnek

legalábbis ha pld diákszövetkezeten keresztül dolgozol

2014. jún. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
aha értem, akkor marad a kemény munka :D
2014. jún. 4. 10:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!