Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ez most hogyan is van:Ha...

Ez most hogyan is van:Ha lemegyek nagymamám nyaralójába mondjuk 5 barátommal akkor nekik mit és miért kéne fizetniük? (Azt mondták, hogy ha valakit meghívok a nyaralóba akkor fizetnie kell, de miért ha én hívtam le 5 npra mondjuk? Ezt mi írja elő?

Figyelt kérdés

előre is köszönöm a választ!

20/F


2014. jún. 7. 23:19
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Idegenforgalmi adó, ami a nem családtagokra vonatkozik.
2014. jún. 8. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ez komoly, hogy van ilyen? én manapság már mindent elhiszek, de azért ez (is) nevetséges lenne.
2014. jún. 8. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
2014. jún. 8. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
elképesztő...
2014. jún. 8. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
és ezt kinek fizetik ki? Odajön egy ember,hogy beszedi tőlük vagy mi ?
2014. jún. 8. 01:01
 6/10 A kérdező kommentje:
* Jelen esetben Zamárdi az érintett, mert ott van nagymamám nyaralója és nyaranta oda szoktunk lemenni, már 3 éve és senki se "jött" idáig a postáson kívül... És mindannyian diákok,Gimisek és egyetemisták vagyunk, lehet,hogy ezért nem szólt idáig senki?
2014. jún. 8. 01:08
 7/10 anonim ***** válasza:
91%

Nem, azért nem szólt idáig senki, mert senkinek fogalma sincs, hogy ott vagytok. Vagy szerinted értesítik a jegyzőt, hogy ti oda érkeztek? Vagy nyomkövetővel vagytok ellátva, és mindig tudják, hol vagytok?

Amúgy ez egy hülye jogszabály, de a már linkelt cikkben le van írva, mi a helyzet. Sajnos elméleti síkon fizetni kéne (hacsak nem a szállásdíj százalékos arányában van megállapítva a díj), gyakorlatban ezért senki nem fizet, és nem is igazán ellenőrizhető.

2014. jún. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
18 év felett kell fizetni az Önkormányzatnak (amúgy ez már 15-20 éve is így volt). Járnak ellenőrizni, s ha nem tudod bizonyítani, hogy családtag büntetnek!
2014. jún. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
szerintem ezzel ne foglalkozzatok,ez tényleg csak alméleti síkon kéne,hogy legyen. viszont a az ott tartózkodás idejére a rezsit összedobhatjátok,hiszen áramot,vizet használtok, de ez egy csekély összeg lesz
2014. jún. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Rokonomé,s a kaján kívül mindent ő fizet szerencsére. Nekem csak a kaját kell :D. Köszi a válaszokat! Magyarul akkor nem kell ezzel foglalkozni.
2014. jún. 8. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!