Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » EBay-en csak annyit vonnak le...

EBay-en csak annyit vonnak le a számlámról, amennyibe kerül a termék?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk Kínából rendelek valamit, ami 27 USD-ba kerül és az van ott, hogy ingyenes a szállítás, akkor az tényleg csak annyiba kerül? Mindenhol annyit írnak, hogy nemzetközi termékekre felszámolhatnak vámot, ez milyen gyakran fordul elő?

2014. jún. 10. 02:15
 1/3 A kérdező kommentje:
Megtaláltam a választ, 22 euróig ÁFA és vámmentes, de azt nem tudom, hogy ha egy személytől rendelek két dolgot, akkor azt egynek számolják vagy kettőnek? Mert mindkét termék 22 euróra alatt van, de ha egybeadjuk, akkor már majdnem a duplájára, 41 euróra jön ki, és így 3400 forint ÁFA rámegy. Vagy rendeljem meg az egyiket most, a másikat meg pár nappal később, és akkor elkerülöm az ÁFA-t?
2014. jún. 10. 03:22
 2/3 anonim ***** válasza:
rendeld külön, mert ha egy csomagban érkezik akkor a vám összeadja az értékeket.
2014. jún. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen, gondoltam írok az eladónak, hogy külön csomagban adja fel őket, akkor elvileg nem megy rá semmi. Remélem, hogy hajlandó lesz megtenni. Bár ebben az országban már akármi előfordulhat.
2014. jún. 10. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!