Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Igaz-e az hogyha valaki elad...

Igaz-e az hogyha valaki elad egy lakást, utána 5 évig vissza lehet csináltatni az adásvételit?

Figyelt kérdés
Elnézést a fogalmazásért de igaz-e hogy vissza lehet követelni,ha van rá indokom,természetesen ugy gondoltam hogy vissza fizetem az árát.Egyébként a bank iratott valami hasonló papirt alá.Igaz ez az 5év?
2008. júl. 30. 23:08
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

Nem igaz, a vételt nem gondolhatod meg. Ilyen papírt a bank biztos nem íratott alá veled.


A szerződés létrejön az aláíráskor, és a szerződésben rögzítetteknek teljesülni kell. Ha nem teljesül, akkor nem szerződésszerű a teljesítés és szankcionálható.


De egy teljesen létrejött (érts: az ingatlannyilvántartásba is bejegyzett) adásvétel esetén neked elállási jogod nincs (illetve csak akkor van, ha az adásvétel szerződése nem felel meg az előírásoknak, illetve a második fél nem szerződésszerűen teljesített (pl. rejtett, eltitkolt hibák), és erre csak a szerződéskötést és bejegyzést követően lehetett tudomást szerezni.


Szép betegség lenne, ha bárki visszaléphetne egy ingatlan adás-vételtől öt éven belül, minden következmény nélkül.

2008. júl. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

sztem a visszavásárlási jogról van itt szó:

A visszavásárlási jog


A visszavásárlási jog az előző tulajdonos javára meghatározott időn belül vételi jogosultságot biztosít az eladott dolgon. A visszavásárlási jog írásban, a dolog eladására irányuló szerződésben legfeljebb öt éves időtartamra köthető ki . A visszavárási jog azt feltételezi, hogy a tulajdonos valamilyen okból úgy adja el a dolgát, hogy fenntartja magának a jogot, hogy egy későbbi időpontban egyoldalú nyilatkozattal azt visszavegye. A visszavásárlási jog jogosultja csak az eredeti adásvételi szerződés tárgyának tulajdonosa (az eladó) lehet.


A visszavásárlási ár azonos az eredeti vételárral, de az eredeti vevő követelheti azt az összeget, amellyel a dolog értéke a hasznos ráfordítások folytán növekedett, a visszavásárló pedig levonhatja az időközi romlásból eredő értékcsökkenést .


Az eredeti vevő felelős a visszavásárlás meghiúsításáért, illetőleg csorbításáért. Ha azonban a dolog a kötelezettnek fel nem róhatóan elpusztul, a visszavásárlási jog megszűnik .


A vételi jog (opció)


A vételi jog alapján a jogosult egyoldalú nyilatkozatával adásvételi szerződést hozhat létre, és a vételi jog tárgyát képező dolgot megvásárolhatja. A vételi jogra vonatkozó megállapodást írásba kell foglalni, és a szerződésnek tartalmaznia kell a dolog és a vételár meghatározását. A határozott időre szóló opció leghosszabb tartama 5 év lehet, míg a határozatlan időre kikötött vételi jog hat hónap elteltével megszűnik .

2008. júl. 31. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A következö volt a bank adott egy papir amit alá kellett irnom miszerint ha 5 évem belül én (pl:valami oknál fogval egészségügyi vagy stb miatt,)én vissza szeretnék menni a lakásba köteles vagyok a banknak vissza fizetni a hitel részét.Akkoriban az ügyvéd is mondta csak közben ö kiment külfödre.Akkor ez most mi?
2008. júl. 31. 07:42
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.De ha nem irtunk ilyen szerzödést akkor a bank minek iratott ilyen papirt alá?
2008. júl. 31. 07:48
 5/7 anonim ***** válasza:

sajnos ez nekem se teljesen világos(én voltam a 2.válaszoló)de itt egy oldal,tett fel a kérdésed, hátha az ügyvéd tud segíteni.

[link]

2008. júl. 31. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi szépen
2008. júl. 31. 11:53
 7/7 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy tulajdonképpen nem írtál le semmit.

Most te eladtál vagy vettél lakást?


Amúgy szerintem itt a bank tart fenn vételi opciót, nem pedig te kapsz visszavásárlási jogot.

De amennyiben a szerződés érvényesen kiköti a visszavásárlási opciót, akkor az él. De ehhez egy nyilatkozat kevés, ha a szerződés NEM tartalmazza.


A pontos részletek nélkül erre nem igazán lehet válaszolni.

2008. júl. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!