Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Érdemes lakásba fektetni a...

Érdemes lakásba fektetni a pénzem, úgy hogy kis szeretném adni albérletbe? (többi lent)

Figyelt kérdés
Van egy kis megtakarított pénzem és azt szeretném befektetni egy lakásvásárlásba. Mivel Miskolc közelében élek itt szeretnék lakást venni. Öt éve fizetem a fundamentát, amibe most 1,5 milló forintom van és ezt egészíteném ki a meglévő pénzemmel. Azért gondolkodok ebbe a megoldásban, mivel ha bankba rakom a pénzem 3,5% nál több kamatot nem igen kapok érte, kockázatosabb megoldásba meg nem merem berakni. Nyilván az albérlet kiadás sem kockázatmentes, függ hogy milyen albérlőket találok, de szerintem éves szinten 3,5% nagyobb hozamot lehet belőle elérni és az ingatlan értéke is nőhet ha később el szeretném adni. Ahogy nézegettem 4-5 millió forint körül lehetne egy 54m2 panelt venni és 35000 Ft (+-5000 Ft) körül lehetne kiadni. Milyen buktatói lehetnek? Mire kell figyelnem? Megéri e egyáltalán?

2014. jún. 13. 09:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem éri meg. Ha elköltöd a pénzed, akor elveszted a kamatot azonnal.

A lakásvásárláson felül kell fizetned illetéket, célszerű némi felújítást is csinálni (még ha csak keveset is), hogy ne legyen lepukkant a lakás. Ehhez képest a bevétel viszonylag kevés, és nagy a nem fizető bérlők miatti kockázat. Ezt egy közjegyzős szerződéssel ki lehet küszöbölni, de az megint pénzbe kerül.

Akkor inkább tarts a pénzed bankban vagy állampapírban. 5-10 éves futamidőben ugyanott vagy, csak sokkal kevesebb problémával.

Talán ha diákoknak adod ki a lakást, ők nem annyira kockázatosak, és Miskolcon az egyetem miatt mindig lesznek diákok.

2014. jún. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 kiad-lak ***** válasza:

Bérbe adni akkor kockázatos, ha nem tudod hogyan kell. Legtöbben nem tudják.


Jó helyen lévő lakást érdemes megvenni, amit könnyű lesz kiadni. Akkor érdemes belevágni, ha az éves hozam legalább 6-8 %.

2014. jún. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
szerintem érdemes. bár nem tudom miskolcon milyen helyzetek uralkodnak, de budapesten az ingatalnvásárlás az egyik legjobb befektetés,hiszen az albérlet árak itt nagyon magasak.
2014. jún. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Jó hírű egytemek, főiskolák környékén érdemes.
2014. jún. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

szerintem megéri...

de benne van hogy rossz bérlôket fogsz ki, de végül is te válogatod meg hogy kinek adod ki. a lakástól függôen 70-200k is lehet havonta az így keresett pénzed+miután elégnek gondolod amit eddig kerestél rajta, a házat eladhatod ugyanúgy mintha semmi nem történt volna

2014. júl. 8. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!