Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van itt aki szokott rendelni...

Van itt aki szokott rendelni ebayről? Melyikről? És hogy csinálja, hogy megérje?

Figyelt kérdés
Én az ebay.de-t szoktam leginkább böngészni, de bármi tetszik, azt általában nem küldik el Magyarországra, vagy, ha igen, akkor annyiért, hogy már nagyon nem éri meg. De már egy csomó helyen olvastam, hogy ódákat zengenek róla, hogy megéri. Mi a fene éri meg rajta? Az jó, hogy olcsó, de annyiért postázzák el, hogy az árából meg a postaköltség árából itthon is megveszem..
2010. jan. 2. 19:35
 1/10 anonim ***** válasza:

Szevasz!

1. Van ami még azzal együtt is megéri..

2. Van ami itthon /még/ nem kapható..

3. Most is van 300000 cikk Free Shipping /szállítási díj az árban/ kategóriában..

Árudat így keresd, lehet megtalálod.

Üdv. StMiklos

2010. jan. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen én is találtam kostenlos szállítást, csak kicsit lentebb ott volt, hogy csak Németországon belül. Ide meg valami horribilis összeg. :( Akkor vannak olyanok is amik tényleg mindenhova ingyenesek?
2010. jan. 2. 20:02
 3/10 anonim ***** válasza:
én az ebay.com-ot nézegetem. Bármit akarsz, mindent megtalálsz. Van ami nem éri meg, de nagyobb értékű dolgoknál érdemes megnézni mennyiért lehet venni. Én pl. legutóbb egy Garmin GPS-t vettem. kb. 70 ezer forint volt szállítással, Magyarországon 130 ezer lett volna.
2010. jan. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

En a global ebayt hasznalom.

Vettem egy professzionális fényképezőgépet majdnem 150ezer Forinttal olcsóbban (szállíással együtt!) Spanyolországból! Nemzetközi garanciát számlát stb. kaptam. Annyi hogy a használati spanyol, de azt meg le tudod tölteni magyarul/angolul.

A lényeg, hogy rendszeresen nézegesd, és licitálgass is, főleg ha már lassan lejár a termék, és alacsonyan van az ára. Max. nem mész már olyan ár fölé amit nem akarsz kifizetni.

2010. jan. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát akkor biztos azért, mert én nem ilyen kategóriában nézelődök. Ma kinéztem valamit, ami itthon 20ezer, kint meg kettő 27, de valami 10 ezerért küldte volna el. :(
2010. jan. 2. 22:14
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha meg nem küldenek semmit vagy egy becsomagolt téglát kapsz akkor meg csak lesel mi?


Azt hiszed előszedik valaha is az embert?

Hát nem szedik elő! (tapasztalat)


A paypal vagy benyeli és kifizeti neked zsebből az egészet, vagy nem és csak egy részét látod viszont a pénzednek.


De ha pl te egy darab téglát kapsz és a másik tudja igazolni a követési számot a paypalnak akkor futhatsz a pénzed után!

2010. jan. 3. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Sajna embereknek még mindig gőzük sincs milyen szinten kockáztatnak az ilyen jellegű netes vásárlásokkal...


A csomagküldő cég az teljesen más tészta, az felelősségre vonható!

2010. jan. 3. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Rendszeresen vásárolok itthon a neten és még soha semmi bajom nem volt vele, csak egyszer, mikor én adtam el, és nem jött két megbeszélt találkozóra sem a vásárló. Nagy cucc, fú de hatalmasat kockáztattam.


Egyébként nyilván nem a hú de jó ajánlat, ja csak negatív értékelései vannak, vagy egy sincs kategóriától rendelnék. Ha valakinek van mondjuk 5ezer pozitív értékelése, meg 10 negatív, akik mérgesek valamiért, bár az összes pénzüket visszautalták, akkor nem hiszem, hogy tönkre fog menni az életem egy vásárlástól.


Amúgy meg inkább bukjam egy pl. egy pár csizma árát, minthogy olyan görcsökkel éljem az életemet, mint te.

2010. jan. 3. 13:01
 9/10 anonim válasza:
Nna hát ez pontosan így van, ahogy a kérdező írta. Ha nem vágsz bele valamibe, mindig ugyanabban a félelemben henteregsz. Miért nem próbálod ki valami számodra is felejthető összeggel?
2010. jan. 4. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

A fényképezős vagyok.

Én is kicsiben kezdtem, egy laptoptáskát vettem 3ezerért anno, postával együtt, Kínából.

Ha ebay sellertől, vagy jó értékelésű cégtől veszel, abszolút megbízható

Általában még az adószámot is lecsekkolhatod. (Azt hiszem az apeh honlapján lehet.)

2010. jan. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!