Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Létezik olyan, hogy önéletrajz...

Létezik olyan, hogy önéletrajz alapján felkeresnek egy korábbi munkahelyet, hogy megbizonyosodjanak róla, hogy tényleg dolgoztál ott?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy hülye kérdés, de azért merült fel bennem, mert diákként dolgoztam egy helyen, viszont 3 hónap után egyik napról a másikra leléptem (nyílt titok szerintem, hogy hogy csinálhattam meg), mert a főnököm zaklatott. Viszont a munkakör eléggé sokat dobna az önéletrajzomon, mert fordításokat csináltam, és mondhatni most ez a fő profilom. Most szeretnék jelentkezni pár helyre (diákszövetkezeteken keresztül is), létezik olyan, hogy esetleg megkeresik azt az idiótát?
2014. jún. 18. 13:56
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
Igen, létezik. Mi is követtünk vissza jelentkezőt, hogy kiderítsük igazat mond-e vagy csak nagyzol. (Nagyzolt...)
2014. jún. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%
Simán kérhetnek referenciát tőlük.
2014. jún. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

Igen, ezt csinálja sok munkaadó és hr-es valóban.


Ez nekem is bajom, mégpedig azért, mert két cég, ahol többet dolgoztam, az mindekttő megszűnt már. A harmadik, ott pedig feketén dolgoztam, mert nem nem jelentettek be, csak eleinte ígérték, én pedig mikor ezt megelégeltem, közöltem a főnökkel, hogy vagy bejelent, vagy kilépek. Nem volt hajlandó bejelenteni, azért pedig vérig volt sértve, hogy leléptem. Így nyilván semmi jót nem mondana rólam, és még az is lehet, hogy letagadná, hogy ott dolgoztam, hiszem nem jelentett be, tudja, hogy lebukhat, hiheti hogy mondjuk a hivatal ellenőrzi...

Így tiszta gáz az önéletrajzom, hogy még a cég nevét sem írhatom bele.


Gáz ez az ország a munkaadóival a hr-eseivel és a politikusaival együtt!

2014. jún. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Harmadik válaszoló, sajnos igazad van, gáz ez az egész, de azért kitartást!
2014. jún. 18. 14:45
 5/7 anonim ***** válasza:
56%

#3-as - Erre is van megoldás:

Az a cég amelyik megszűnt annak igazgatóit adtam meg személyes referenciaként.

Ahonnan pedig borítva távoztam, kollégát (aki szintén hasonlóan távozott) illetve olyan cégek vezetőit, akikkel szoros munkakapcsolatban álltam, és ők szívesen elvállalták.

Tehát ha igazat írsz a CV-dben, még nincs veszve minden...

2014. jún. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
78%

5#-ös!

Beleírni az önéletrajzba referenciaszemélyt nem való, az már túlzás, sőt gyanús is, hogy miért nyomatja ez a volt munkáltatókat ennyire...Referenciát csak akkor illik megadni és csatolni, ha kérnek!


Ha meg telefonon vagy az állásinterjún személyesen kérdezik meg, hogy felhívhatják-e a volt munkaadókat, akkor nyilván az ember olyan személyt ad meg, akiben megbízhat. Ebben egyet értünk.


Csakhogy én a megszűnt cégekbeni kollégákkal főnökkel nem tartom már a kapcsolatot, annak idején pedig nem tartottam fontosnak írásbeli referenciát/ajánlást kérni tőlük. Sajnos.

A cég, meg ahol feketén voltam, az pont egy pici vállalkozás, ahol a főnök a tulaj volt, és az két kolléga az ő családtagja, tehát ők nem fognak mellém állni.... Nem olyan egyszerű ez sajnos.

2014. jún. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
59%

Egy szóval sem mondtam, hogy önéletrajzba kell megadni. Elvégre önéletrajzot sem küldünk úgy, "nesze bammeg egyél... csont"

Létezik bemutatkozó levél, motívációs levél..stb.

Csak annyit mondtam, ha valami miatt nehezen lenyomozható a munkahelyünk, vagy valami "kellemetlenség" érhet nyomozás során (pl letagadhatják, hogy ott dolgoztunk, szándékosan rossz színben tüntethetnek fel), akkor védjük meg magunkat hiteles emberek véleményével. Erre elég a bemutatkozó levélben kitérni, hogy kérésre referenciaszemélyekről küldesz nekik listát. /az én fejvadászom fel is hívogatta őket/

Egyáltalán nincs benne semmi olyan, hogy "miért nyomatja" a volt munkaadóit... sőt inkább bizalmat ébreszt, hogy nincs mit rejtegetned, vállalod szerepedet, tevékenységedet a cég életében ahol dolgoztál és ha jól végezted, akkor semmit sem kell ezektől az emberektől kérni, majd saját szavukkal elmondják amire kíváncsi a felvételiztető.

2014. jún. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!