Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül egy ingatlan...

Mennyibe kerül egy ingatlan átíratása a gyerekek nevére?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy most az ajándékozás illetékmentes, viszont csak ügyvéd részvételével lehet megkötni a szerződést.

Mennyi az ügyvédi költség?


MI AZ ELSŐ LÉPÉS, hova, kihez kell fordulni?


2014. jún. 18. 19:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Ügyvédhez kell fordulni, majd ő intéz mindent.

A költsége néhány tízezer forint.

2014. jún. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mi nemrég írattuk át. Illeték valóban nincs, de kellett fizetni azt hiszem 6600at, ami a földhivatalba megy (gondolom, ilyen ügyintézési díj), úgy emlékszem, ez fix összeg, az ügyvédi költség pedig az ingatlan 1,5%-a (?) volt. Az ügyvéd elintéz mindent, csak be kellett vinni egyszer a papírokat, hogy mit, kinek a nevére, majd egy későbbi időpontban még egyszer, mindent aláírni. 2x10 perc volt.
2014. jún. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, értékes információkat kaptam.


Az ingatlan értékét hogy állapítják meg?

Hasamra csapok és mondok egy összeget az ügyvédnek?

2014. jún. 19. 11:25
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk eggyel bonyolultabb volt a dolog, mi néhány hónappal korábban felbecsültettük, így adott volt az ár. De gondolom, nem lehet csak úgy bemondani valamit, mert akkor mindenki nevetséges összegekkel menne oda, hogy elkerülje a befizetnivalót. Szerintem felbecsültetik átírás/ajándékozás előtt, de ezt csak gondolom.
2014. jún. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi.

És a becslés az még külön pénzbe kerül, ugye? Mennyibe kb.?

2014. jún. 19. 12:12
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem kell értékbecslés.

Az ügyvédi költséget majd az ügyvéd mondja meg, hogy mennyit kér.

2014. jún. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ahha, értem. Köszönöm. Ez is egy jó információ volt.
2014. jún. 20. 08:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!