Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan küldjek egy levelet...

Réka SZJ kérdése:

Hogyan küldjek egy levelet ukrajnába? (többi lent)

Figyelt kérdés
Szeretnék küldeni. Mennyibe kerülhet? Hogyan kell bélyeget kérni? stb... Ha csak 13 vagyok feladhatom én is. vagy csak dobjam be egy postaládába? plss.. segítsetek. még sosem küldtem.
2014. jún. 18. 19:21
 1/2 anonim válasza:
Megmondod a postán, hogy Ukrajnába szeretnéd küldeni "ezt a levelet". Ha már borítékban van és megcímezted, akkor kérsz rá bélyeget, ha még nem, akkor meg kérsz borítékot, amely fedezi az oda feladás költségét, mert ma már a postán kapható borítékokon már megfelelő összegű nyomtatott bélyeg van.
2014. jún. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Még csak mondanod sem kell, hogy hova küldöd, hiszen rá van írva a borítékra, a címzés utolsó sora az ország neve. Annyi az egész, hogy köszönsz, átadod a levelet, lemérik a súlyát, annak megfelelően kifizeted a feladási díjat. Bélyeggel nem kell törődnöd, mert általában ármatricát raknak rá, nem bélyeget. De ha mégis hagyományos bélyeg mellett dönt a pénztáros, akkor ő fogja kiválasztani a feladási díjnak megfelelő számú és értékű bélyeget, tehát ez nem a te feladatod. Létezik postakész boríték is, amit előre lehet megvenni, és azzal már nem kell postahivatalba menned, hanem postaládába bedobva is fel lehet adni. Ha sima papír a levél tartalma, akkor elég a postakész boríték is. Ha a levél tartalma egy tárgy. amit óvni kell a behatásoktól, akkor saját, buborékos borítékban érdemes feladni.
2014. jún. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!