Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ebayen ha rendelek paypal nélkül?

Ebayen ha rendelek paypal nélkül?

Figyelt kérdés

Le szokott vonni 226Ft-ot PAYPAL "címén", de nem tudom, hogy milyen szabály szerint. Tehát mikor vonja ezt le?

Fizetésenként, vagy valamennyi pénzforgalom után, pl ha 10000Ft-onként lenne ez a levonás, akkor ha 35ezerért vásárlok akkor 3x (vagy 4x?) vonja le a 226Ft-ot?

Szóval hogy működik ez?

És ha paypal-ra regisztrálnék, akkor is levonna ennyit?

_____Csak mert 144Ft-os terméket vásároltam, és kicsit bosszantó hogy még 226Ft-ot levontak...



2014. júl. 2. 19:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%
Gyakorlatilag már esélytelen h anélkül rendelj. Gőzöm sincs, mit beszélsz - mit szokott levonni? NEKEM SOHA SEMMIT NEM VON LE, csak azt, amiért fizetek. Ez nem bank.
2014. júl. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nekem még soha nem vontak le többet.

Biztos a szállítási költséget nem számoltad bele.

Vagy rossz árfolyammal számoltál. Stb..

2014. júl. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hol kolbászolsz, rengetegszer vásároltam már az ebay-en, de közvetlenül az oldalon soha semmit nem kellett fizetnem. Az eladó megadja az árat szállítási díjjal, meg egy számlaszámot, ahová utalom a pénzt. Bár hogy őszinte legyek, én még forinttal sem találkoztam az oldalon, az eladók 99%-a Németországban vagy Angliában van.
2014. júl. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Szóval 144Ft volt a termék maga.

Jött is róla az SMS hogy le lett vonva a bankszámlámról:


Kártyás terhelés

-dátum-

Összeg: 144 HUF

új egyenleg: xxx

HUF

Kártyaszám: xxx

Hely: PAYPAL -eladó felhasználóneve-

...


Viszont jött a következő SMS is:


Kártyás terhelés

-dátum-

Összeg: 226 HUF

új egyenleg: xxx

HUF

Kártyaszám: xxx

Hely: PAYPAL

...


Szóval a másodikat mire véljem?

2014. júl. 2. 20:11
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem régen rendeltem ebay-ről egyszerre 20-30 terméket, tehát összegyűjtögettem amik kellettek a "kosárba", és egyszerre fizettem az egészet. És ahogy most visszanéztem a bankszámlám forgalmát, 5-ször 6-szor szerepel ez a 226Ft összeg ugyancsak simán PAYPAL-ként, tehát nincs a PAYPAL mögött eladó felhasználóneve...
2014. júl. 2. 20:15
 6/13 anonim ***** válasza:
Én elég sokszor fizettem paypalal,soha semmilyen plusz költségem nem volt.
2014. júl. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A bankszámla csomagod leírását nézd meg. Lehet nem ingyenes a netbankolás abban a csomagban.
2014. júl. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Ha ez a helyzet, akkor érdemes paypalra regisztráljak?

Gondolom ha paypal számlámra utalok és onnan fizetek akkor nincs ilyen költség.

2014. júl. 3. 19:14
 9/13 anonim ***** válasza:
60%

Ha ez a helyzet, akkor érdemes paypalra regisztráljak?

Gondolom ha paypal számlámra utalok és onnan fizetek akkor nincs ilyen költség. - igen, az a helyzet, hogy a bankod bedugta neked vazelin nelkul tovig....


Azert nem ertik a valaszolok, hogy mirol beszelsz, mert a koztudatban az eBay ugy el, hogy csak Paypallal lehet fizetni. De neked sikerult Paypal nelkul, bankkartyaval fizetni. A bankod meg szepen levont ezt azt... ezt veluk (bank) kell megbeszelned, hogy miert!


Ha Paypalra regisztralsz, akkor az teljesen ingyenes. Ingyenes a letrehozasa, ingyenes a hasznalata. Egyszeri 400 forintot levonnak aktivalasi cimen, de nem nyelik le, hanem visszaadjak a 400 forintot, ott fog figyelgetni a Paypal szamladon. Ez csak egy biztonsagi intezkedes a reszukrol.


"paypal számlámra utalok" nem utalsz, ne utalj. Olvasd el a Paypal hasznalati utmutatot es megtudod, hogy felesleges utalgatni. Kosd ossze a Paypalt a bankoddal, es akkor nem kell utalgatni, csak kattintgatni a "fizetek" gombra, es a Paypal benyul a bankodba es leveszi a penzt, de mindezt ingyen. A Paypal hasznalata vasarlasra ingyenes!

2014. júl. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszi a korrekt választ!!! :)
2014. júl. 4. 14:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!