Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jogosan kérhetik, hogy fizesse...

Jogosan kérhetik, hogy fizessem vissza az egész pénzt, vagy van mit tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Egy kérdéssel fordulnék hozzátok, mégpedig egy támogatott képzéssel kapcsolatban. Május 19-én kezdtem el egy tanfolyamot mezőgazdász körben, ami két részből áll: délelőtt egy szervezetnél végzünk 'önkéntes munkát', ők egy pályázatból fizetik nekünk a sulit, ami délutánonként van megtartva.

Május 19-én írásban is szerződést kötöttünk, ami abból áll, hogy napi 2800 forintot kapunk adómentesen, készpénzben, jelenléti ív alapján, emellett sehova nem vagyunk bejelentve, ugyanis a TB-t mi fizetjük magunk után, illetve a Munkaügyi Központ rendszerében is regisztrált álláskeresőként vagyunk nyilvántartva.

A megengedett hiányzás pár óra, ezt sikerült túllépnem úgy, hogy a 'mentor' tudta jól, orvosokhoz járok, ugyanis tumor van a lábamban. Ma beszéltem vele, és ő azt állította, hogy mivel a harmadik hónapba lépett a tanfolyam, így ha ők kirúgnak engem vagy én felmondok, akkor vissza kell fizetnem a képzés díját, attól függetlenül, hogy azoknak, akik előttem hagyták félbe a képzést, egy forintot sem kellett visszafizetniük. A szerződésben szerepel, hogy a képzés teljes díja 230.500 forint, amit ez a szervezet áll. Viszont a szervezettel kötött szerződésben szó sincs olyanról, hogy vissza kellene fizetni a képzés díját, csupán egy ilyen bejegyzést találtam benne:


"Az együttműködés kiemelten vonatkozik arra, hogy a Résztvevő köteles:

- a képzéseken részt venni és annak eredményeképpen eredményes vizsgát tenni, valamint

- a munkahelyi gyakorlatokon megjelenni és az ott meghatározott feladatokat elvégezni.

Ha a résztvevő ezen kötelezettségei valamelyikét megszegi, úgy az az együttműködési megállapodás megszűnését, és a megvalósító részéről kártérítési igényt vonhat maga után."


Ezek alapján érdeklődnék, hogy van-e a szervezetnek joga behajtani rajtam úgy az összeget, hogy a helyemre vesznek föl mást, tehát kiesés nincs, illetve nem szórakozásból, hanem egészségügyi okokból kellene abbahagynom a tanulást?


2014. júl. 3. 05:57
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Alkotmányos és abszolút jogod van az egészséghez, minden ennek ellentmondó megállapodás automatikusan semmis. Vagyis nem kötelezhet arra, hogy ne menj orvoshoz hanem inkább dolgozni menj. Ha igazoltan maradsz távol akkor így járt, pereljen ha akar.
2014. júl. 3. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy már az elején kikötötték, hogy nincs olyan, hogy igazolt hiányzás - tehát mindegy, hogy viszem e az orvosi papírt, igazolatlannak számít.

És most fel vannak háborodva, hogy biztos direkt csinálom ezt- persze, rászóltam a tumorra, hogy hé te, most kezdj el növekedni, nincs kedvem dolgozni -.-

2014. júl. 3. 06:19
 3/8 anonim ***** válasza:
55%
Persze mindenkinek joga van az egeszseghez es senkit sem kotelezhetnek hogy helyette dolgozz! DE Te mar az elejen is tudtam, hogy kezeles alatt alsz tehat nem fogsz tudni 100%ban megfeleli a kovetelemenyeknek vagyis hogy ne hianyozz! Te ennek ellenere alairtad a szerzodest es elfogadtad azt, hogy karteritest kovetelhetnek rajtad! Raadasul azt is kozoltek veled, hogy nincs hianyzas.... Elegge buka a helyzeted kar arra apellalnod, hogy vesznek-e fel mast vagy sem mert neked ahhoz igazibol semmi kozod!
2014. júl. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem tudtam, hogy ilyen bajom van,lappangott bennem, amiről nem volt tudomásom, a fizikai munka hozta elő.
2014. júl. 3. 09:35
 5/8 A kérdező kommentje:
De igazad van, félreérthetően fogalmaztam. Tehát az elején nem tudtam, a kezdés után kb 1 hónappal derült ki, ezt tudattam a mentorral, ők kérték maradjak, megoldjuk. Most kezdtek el fenyegetőzni.
2014. júl. 3. 09:38
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
Mikor tanuljuk meg, hogy a szó elszáll az írás megmarad...
2014. júl. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"megvalósító részéről kártérítési igényt vonhat maga után"


Nem tudom aktuális-e még a dolog, de ez csupán annyit jelent, hogy felléphetnek kártérítési igénnyel - peres úton. Ha csak úgy uk mukk fukk beköpik, hogy fizess 230e forintot akkor röhögd ki őket nyugodtan. Pereljenek be és majd a bíróság megítél valamit (valószínűleg semmit az ég világon).

2014. aug. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyetértek az utolsó hozzászólóval!


Minden ezzel kapcsolatos igazolást (orvosi, stb.) őrizz meg, mert ha perelnek, akkor felkészült legyél!


Ha felszólítanak "visszafizetésre", akkor ne fizess semmit, és ne is írj alá ezzel kapcsolatban semmit, ami Neked hátrányos lenne. Pereljen, ha akar... (nem fog).

2014. aug. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!