Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ti utalnátok előre az eladónak...

Ti utalnátok előre az eladónak az olx-en vagy a jófogáson?

Figyelt kérdés

A Vatera még hagyján. Az is rizikós, de ott azért valamennyire leinformálható az eladó. De az olx? Ott is majd mindenki csak előreutalás után adná fel az árut, utánvéttel nem. Értem én, hogy ha nem veszem át, akkor az eladó elbukta a postaköltséget, de könyörgöm. Én nem fizetek előre. Elég nagy esélye van szerintem, hogy fel se adja a termékét miután megkapta a pénzt.

Azzal is próbálkoztam, hogy az utánvét költséget elutalom, a termék árát nem, de ez se tetszett senkinek....



2014. júl. 3. 14:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Párszáz, esetleg 1-2 ezer forintot igen. Azt ha bukta, betudom tanulópénznek. Többet nem.
2014. júl. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Vaterán igen, olx, jófogás, nem!
2014. júl. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Én is így vagyok vele. Párszáz forintot talán, de annyi egyébként nem is lehet, mert csak az utánvét díja 2000 ft körül van.

De ha senki nem utal előre, és nem adják fel utánvéttel sem, akkor hogyan tovább??? Akkor minek hirdetnek?

2014. júl. 3. 14:28
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok.

Úgy értettem a párszáz Ft-ot, hogy a temrék maga párszáz Ft és akkor nyilván nem utánvéttel küldené, mert minek? Sima levél.

Ilyen volt is már egyébként, névre szóló kutyabilétát vettünk speciel 500 Ft-ért. És semmi gond nem volt.


De ha nem kaptunk volna semmit, ennyi pénznél bosszankodik az ember legfeljebb, de nem csinál belőle különösebb problémát, költse patikára. Ezreket viszont már nem kockáztatnék.

2014. júl. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én pont pár hete adtam el az olx-en egy új fürdőruhát, rossz méretválasztás miatt.


A vevő előre utalt és amint megkaptam az összeget másnap fel is adtam neki a terméket. Nálam sose volt probléma ilyesmiből, aki nem bízik az ilyen vásárlásokban az ne vásároljon ebben a formában. :)

2014. júl. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
#3: azért hirdetnek, mert mindig akad pár marha, aki előre fizet. Egy hét múlva meg jön ide sírni, hogy jáj, átvertek a Zinterneten, mit tegyek?
2014. júl. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én már utaltam olx-en előre és minden rendben ment (kb. 5000 Ft-os tétel). De, tudatában voltam annak, hogy lehet átverés (a telefonos egyeztetés ellenére is), viszont jó vétel volt és bevállaltam a kockázatot. De nálam a lélektani határ 10000 Ft, ami felett nem nagyon kockáztatnék.
2014. júl. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!