Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Éljünk panasszal a fogyasztóvé...

Éljünk panasszal a fogyasztóvédelemnél? Vagy nyeljünk nagyot, és így jártunk?

Figyelt kérdés

Sokáig gyűjtögettünk,hogy egy szép kanapét tudjunk venni a nappaliba, ez tavaly novemberben sikerült is, de sajnos 3 hónap után az összes létező hiba kijött,ami lehet, azt ki is cserélték, választottunk másik fajtát. Ez sem bírt többet,mint 3 hónap :O Mindketten dolgozunk, gyerekek vannak, de nem hinném,hogy egy közel 160 e ft-os kanapé csak 3 hónapra van tervezve :O

Az anyag elfeslett, bomlik stb... A rugói kiállnak, és most azt mondják az üzletben, hogy csak huzatot cserélnek rajta, nem cserélik ki az egész kanapét, de ez kb két ehet is igénybe vehet. Kérdezem, akkor ezt megtehetik, két hétig üljek a földön, a gyerekem nézze onnan a tv-t??? Ez a mai világban tényleg így megy???Soha nem jártunk még így semmivel, normális körülmények között élünk a gyerekeinket arra neveljünk, hogy meg kell becsülni,amink van, tehát az sincs,hogy szétugrálták volna az ágyat :(


2014. júl. 4. 13:25
 1/5 Snapette válasza:
Szerintem egyáltalán nem normális, és ha csak nem tudják bebizonyítani, hogy ti tettétek tönkre ki kell cserélniük, ha nem, akkor fogyasztóvédelem, és adják vissza a pénzt. Én legközelebb máshonnan venném a kanapét.
2014. júl. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne veszekedjetek az üzlettel, forduljatok a fogyasztóvédelemhez azonnal.
2014. júl. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem értem miért kéne cserélni, ha javítani is lehet.

Szerintem az üzlet teljesen jogosan járt el.

2014. júl. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom (lehet ez csak műszaki cikkekre vonatkozik, az én esetemben az volt), hogy 2 csere után, ha te akarod , akkor kötelességük visszatéríteni a teljes árat.
2014. júl. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Fordulhatsz a fogyasztóvédelemhez, de azt tudd, hogy ők nem fognak a javadra ítéletet hozni, tehát nem kötelezhetik a boltot semmire. Legfeljebb megbüntetik, ha valami szabályt megszegett. De ha egyéb követelésed van, azt csak bíróságon érvényesítheted.
2014. júl. 5. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!