Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ki szeretnék menni németország...

Ki szeretnék menni németországba, ausztriába vagy svájcba dolgozni. Hogyan kezdjem el?

Figyelt kérdés
Élőszőr úgy gondoltam, hogy következő nyáron kimegyek egy hónapra mondjuk szobalánynak, majd a következő évben egy évre. Hogy kezdjek neki? Kihez forduljak? Szerintetek a szobalány munka jó választás lenne?
2014. júl. 14. 17:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Németországi szobalány melóról tudok nyilatkozni. Őszintén szólva itt Hessen tartományban ezek nagyrészt részmunkaidősek, nem teljes, ezért kemény 450 € - tudsz keresni /hó. Nyilván reggel kell menni és délig rendbeteszed a szobákat. Itt errefelé még olyat nem hallottam, hogy ezért valakinek szállást biztosítottak volna. Olyat tudok viszont, bár ő férfi! (magyar) akinek szállást is adtak a hotelhez egy köpésre, ő viszont mindenes. Azaz ha kell szobákat takarít (igen, férfi létére), ha kell mosogat és a hotel konyhájában segít, ha kell akkor meg megbütyköli a főnöknő autóját.
2014. júl. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Kim Bo Mao ***** válasza:

Ausztriában a szobalány kereset átlag 1100 EUR brutto/hó. Attól függően, hogy hova mész kevesebb/több a bér, valahol adnak szállást valahol nem. Akárhogy is, 1 hónapra szerintem nem vennének fel, szóval min egy szezonra gondolj, ami kb. 3 hónap. Szobalánynak akkor vesznek fel továbbá, ha már vannak tapasztalataid.

Kezdésnek mindenképp kell 1-2 havi pénz, ha adnak is szállást, kajára kell költened, és biztosítéknak is kell. Ausztriában a kaja azért olyan napi 5 EUR van egy személynek, ergo kb. 150-200 EUR min. Ha szállást nem adnak akkor kicsit nehezedik, mert akkor kell arra is pénz. Ha nem rendes lakást bérelsz-márpedig 3 hónapra szerintem nem adnak ki lakást, akkor kb. napi 20 EUR szállásra kell. Ha egyedül vagy-nincs párod-akkor a szobalány jó választás, de akkor mindenképp olyat keress, ahol szállást kapsz, annál többet tudsz megspórolni.

2014. júl. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Mindkettőtöknek ment a zöld kéz :)
2014. júl. 25. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!