Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hol tudok utánajárni hogy...

Hol tudok utánajárni hogy tényleg be vagyok e jelentve és adóznak e utánam?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy az apeh-nál is megérdeklődhetem de itt a neten nem lehet valahol?Mert a főnököm nagyon azt szeretné ha nem mennék táppénzre inkább kifizeti a mai napom a holnapi nappal meg kiléptet a cégtől ugyanis a felmondásom nem fogadta el,azt mondta rendkívülivel elenged de az nekem lesz rosz... erre közöltem ma vele hogy táppénzre mentem és fölhivott hogy a holnapi napom kifizeti és holnapután KÖZÖS MEGEGYEZÉSSEL /nem rendkívüli felmondással/ megirjuk a papirt... ugy érzem valami nem stimmel!! Ötlete valakinek?Köszönöm előre is a válaszokat!!
2014. júl. 17. 16:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha van ügyfélkapud, akkor azon keresztül.

Rendkívüli felmondás már nincs, azonnali hatályú felmondás van.

Ha azzal küldene el (azonnalival), neked az sem lenne rossz.

2014. júl. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ügyfélkapun keresztül tudod csak megnézni.

De ott is csak azt, hogy be vagy-e jelentve. Azt, hogy fizetik-e utánad a közterheket, azt nem. De számodra ez nem is érdekes, mert ha fizetik, ha nem, abból hátrányod nem tud származni. Ha Tőled hivatalosan levonták az adókat, járulékokat, onnantól kezdve a munkáltató készfizető kezesként felel érte. Ez annyit jelent, hogy kizárólag rajta hajtják be, és úgy tekintik, hogy Te "befizetted".


A másik dolog.


Azonnali hatályú felmondás egy szankcionális felmondási forma. Tehát semmilyen esetben sem jó, kivéve, ha próbaidő alatt történik. Ráadásul a törvény kimondja, hogy milyen súlyos esetekben lehet ezzel a felmondási formával élni mindkét fél részéről. Tehát ezzel nem viccelnék, mert könnyen a munkaügyi bíróságon köthet ki bármelyik fél.


Olyan nincs, hogy a főnök a felmondásodat nem fogadja el. Ezt nem kell elfogadni, ez egy egyoldalú jognyilatkozat, amibe nem kell a másiknak beleegyeznie! Ha Ő mond fel, akkor sem!


Nem tudom, hogy Neked vagy neki mi a célod ezzel, de ha megszűnik a munkaviszonyod, akkor nem leszel jogosult táppénzre tovább. Passzív jogú táppénz már nincs. Tehát ellátatlan leszel. Keresőképtelenség alatt a munkáltató nem mondhat fel, kivéve, ha még próbaidőn vagy.


Ha Te mondasz fel, akkor van 30 nap felmondási idő, amit - ha a munkáltató ragaszkodik hozzá - munkával kell töltened. Persze felmondási idő alatt meg is betegedhet az ember, vagy kivehet szabadságot, ha kap.


Ha a munkáltató mond fel, akkor is van felmondási idő. Alapesetben szintén 30 nap, ami a munkáltatónál eltöltött munkaviszony hossza alapján tovább nő. Minél régebb óta dolgozol ott, annál több a felmondási időd. Ez Téged véd, hogy maradjon időd másik állást találni. Ennek a felmondási időnek a fele idejére a munkáltató köteles a munkavégzés alól felmenteni, miközben bért fizet rá.


Közös megegyezés esetén az van, amiben közösen megegyeztek. Ez BÁRMI lehet! Akár még az is, hogy kapsz egy piros Ferrarit, csak ne lássanak soha többet!


És van még az a bizonyos azonnali hatályú felmondás, amit legelején ecseteltem. Erre az esetre kemény szabályok vannak, mivel ez úgymond szankcionális felmondási forma. Kötelező formai, alaki, tartalmi kellékei, és betartandó határidők is! Tehát nem kevés anyagi, kártérítési utóhatása lehet, ha valaki jogtalanul él vele, vagy nem a törvény által előírt formában, esetben, vagy időpontban...

KIVÉVE, ha próbaidő alatt élnek vele!


Tehát akkor mi is a cél ezzel a munkaviszony megszüntetéssel?

2014. júl. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!