Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha be voltam jelentve próbamun...

Ha be voltam jelentve próbamunka miatt, de csak azon jelentem meg (1-2 órás volt), munkaszerződésem nem volt. Akkor, ha megyek egy másik céghez dolgozni, az még lehet az első munkahelyem, illetve pályakezdőnek számítok-e?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm!
2014. júl. 27. 18:31
 1/4 A kérdező kommentje:
És mivel felvettek volna, de nem akartam menni, több napra szólt a bejelentésem.
2014. júl. 27. 18:32
 2/4 anonim ***** válasza:

Szeretem az ilyen zavaros kérdéseket.


Nem tudjuk, hogy mi a helyzet, csak sejtjük...


Be voltál jelentve, de nem volt munkaszerződésed. Akkor - sejtésem szerint - EFO-s munkavállaló voltál azon a pár napon.


Ha munkaügyileg érdekel, hogy pályakezdőnek számítasz-e ilyen esetben, akkor azt mondom, hogy nem.

2014. júl. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! :)
2014. júl. 28. 08:04
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha nincs 180 nap biztosítási kötelezettséggel járó jogviszonyod, és még nem vagy 25 éves, akkor pályakezdő vagy.

Mivel legjobb tudomásom szerint az egyszerűsített foglalkoztatás nem jár biztosítási kötelezettséggel, eleve bele sem számít, de ha számítana, akkor sincs meg távolról sem a 180 nap.

Amúgy ez a pályakezdő dolog csak akkor jelent valamit, ha normál munkaviszonyod van (munkaszerződéssel), ekkor jár a munkáltatónak bizonyos kedvezmény. Tehát arra jó, hogy könnyebben felvegyenek valahova az utánad kapott kedvezmény miatt.

[link]

2014. júl. 29. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!