Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Segítsekek! Hogy szerezzek...

Segítsekek! Hogy szerezzek munkát SOS? (próbálkozásaim lejjebb)

Figyelt kérdés

23 éves fiú vagyok,menyasszonyommal élünk albérletbe.Először is végignéztük az összes álláskereső oldalt,elkültük az önéletrajzomat vagy 20 helyre,nem hívtak vissza,elmentünk mindenfelé,ahol ki volt írva eladót felveszünk,leadtuk a telefonszámoma,nem hívtak vissza!Munkaközvetítő irodákba regisztráltunk,mondták,hívnak,ha van bármiyen munka,két napot voltam leltározni Decemberben,azóta semmi!Épitkezésen megkérdeztük az egyik munkást,mondta megkérdezi a főnööt,és visszahív,nemhívott,a Tesco-ba már az ötödik jelentkezési lapomat adjuk be minden ottjártunkkor,négy hónapja adtuk be az elsőt,nem hívnak vissza!Bármit elvállalok,kőműves a szakmám,az előző három(!) munkahelyemen nem fizettek ki rendesen,összegyüjtöttük az összes hírdetést,ami mellett telefonszám volt,rokonoknál felhívtuk,egyik sem tudott semmit sem mondani,mert segédmunkásra és kőművese kerestnk rá,de csak tavajiakat találtunk,ami már nem volt érvényes,de mi felhívtuk,hátha..nem sikerült...regisztráltam a munkanélkülibe,azt mondták,felhívnak,ha van valami munka van,azt is mondták,nézzük meg az ÁFSZ honlapját,nem hívtak,és a honlapon budapesti munka ABSZOLÚT nem volt egy sem!!!

Ahogy leesett a hó,kerestük a hólapátolást,sehol nem hirdették..el is olvadt..

Nekem csak egy normális munkahely kell,kapjam meg a minimálbért!Könyörgöm segítsetek,különben mehetünk az utcára..a menyasszonyom ugyanilyen szerencsétlen a munkaügyben!!HOVÁ mehetnék?????????Utcára kerülünk!!!


2010. jan. 11. 14:10
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
0%

Szia, miert nem mentek ki kulfoldre? En azonnal kimennek, meg nyelvtudas nelkul is.

Komuveskent jol eltudnal helyezkedni, a baratnod pedig dolgozhatna hotelban szobalanykent. Ez kezdetnek kivalo lenne. En Angliat ajanlom nektek, van munkalehetoseg. Probaljatok meg, menjetek ki! Otthon csak tonkremenni lehet.

Ha tudtok kerjetek kolcson szuloktol, nagyszuloktol, vagy vegyetek fel egy kicsike kolcsont a bankban. Ha kint lesz melotok, akkor azonnal visszafizetitek es orokre kint maradtok kulfoldon. Tudom, hogy most nincs penzetek elindulni se, de ezert kerjetek kolcson.

Van barki ismerosotok kint kulfoldon?

Magyarorszagon szerintem semmi esely nincs, ugyhogy induljatok szepen kifele!

2010. jan. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
nincs ismerősünk,és nem merünk kimenni ilyen munkaközvetítők által,nem bízunk bennük!!amúgy angolul sm tudunk,csak minimálisan..
2010. jan. 11. 14:33
 3/35 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell munkakozvetito, hanem talpraesettseg es akarat kell hozza! Miert nem probaljatok meg? A munkaugyi hivatal is tud ebben segiteni, az eures oldalan sok munka van. Komuves szakma kint nagyon jo!!! Esetleg Ausztria? Az is jo lenne, nem?
2010. jan. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:

Vagy Olaszország.

Legfeljebb nem lesznek hosszúéletűek...

2010. jan. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

Ausztria kicsit gáz,egy év mire munkához jutsz,a nagynéném tanári diplomával és az egyetem igazgatójának ajánlólevelével ment ki alsó tagozatos pedagógusként ill. német nyelven magyar-irodalom és nyelvtan tanárnak.Egy évet várt, mire fölvették arra az állásra amiért kiment!

Amúgy a munkaügyi központok,és az eures oldal szintén nem tartalmaz a képzettségeinknek megfelelő állásokat...csak három év tapasztalatom van,mint kőműves,és a külföldi munkához legalább 5-7 évet kérnek..

2010. jan. 11. 14:50
 6/35 A kérdező kommentje:
lehetőleg értelmes válaszokat várunk,mert a hülyeségre most nem vagyunk vevőek!bocs..kicsit az életünkről van szó...
2010. jan. 11. 14:53
 7/35 anonim ***** válasza:
47%

Nos,én Angliában élek,és nem osztom az első író véleményét! Igen van munka külföldön de annak aki tudja is a nyelvet!!Nyelvtudás nélkül itt is "halott leszel"..Miért hiszi mindenki azt,hogy csak kimegyek külföldre semmi nyelvtudással,és csak rám vár a meló??Itt is van válság,itt is sok embernek nincs munkája,és itt kint is sok angol keres magának melót nap mint nap.Ha valaki nem talpraesett,nem rámenős az itt sem fog könnyen találni melót!!Miért gondoljátok,hogy csak a magyarok azok akik bármi alja munkát megcsinálnak nyelvtudás nélkül is??Rengeteg nemzetiségű ember próbálkozik még,és bizony Temzét lehetne rekeszteni a sok angolul nem beszélő emberekből! Azt sem árt tudni,hogy a szállodákban lévő munkák 99%-a bérbe van adva alvállalkozóknak,akik a maguk országából vesznek fel embereket.Nem hiába vannak olyan szállodák ahol csak lengyel,vagy paki dolgozók vannak!!!Ki lehet jönni ügynökségeken keresztül,de az aki nulla nyelvtudással rendelkezik azt nagyon hamar becsapják!!

Tudom,mert sok embernek segítettem már akik kijöttek ,hogy tuti van meló,mert otthon csak ezt mondják,hogy nem kell tudni a nyelvet,és itt kint még a szállást se tudták fizetni...Volt,hogy én nálam laktak,és együtt kerestünk munkát..Nem könnyű itt sem munkát találni,főleg,hogy Angliában jelenleg 3 millió ember munkanélküli(angol statisztikai adat)

Kérdezőnek! legyél talpra esett,rámenős,és érzékeld azt,hogy te vagy a legjobb! ha ezek látszanak rajtad,és nem az elkeseredést,akkor előbb-utóbb sikered is lesz!

2010. jan. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
47%

15.02-es vagyok! Még valamit! Nagy tévedésben van mindenki aki azt hiszi,hogy kimegyek egy építkezéshez,és már dolgozom!

Egyrészt mert kérnek kinti angol munkareferenciát,és kötelező a kint elvégzett elsősegély tanfolyamról szóló írat is.Enélkül szóba sem állnak veled!!

2010. jan. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
nos ilyenekről beszélek!Ha nincs ismerettség,aki munkát is ad egyből,akkor nagyon nehéz az ilyesmi!Tehát más egyéb ötlet?Vagy mehetünk a híd alá??Mit lehetne tenni?Már az is eszünkbe jutott,kiállunk a sarokra,de nincs gusztus,és nem engedjük meg egymásnak!Akkor inkább éhenhalunk..azonkívül a menyasszonyom nagyszülei segítettek eddig fizetni a lakbért,de mstmár ők sem tudnak segíteni!!Hozzájuk nem költözhetünk,mert teltház van,még egy sarok sincs szabadon!Kész halál!!!Segítsetek,valaki!!Hová mehetnénk????Dolgozni szeretnénk!!!
2010. jan. 11. 15:15
 10/35 anonim ***** válasza:
0%

már megint az okoskodó 84%-os.

itt is te osztottad az észt ugye?

http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdesek..


segítettél nekik, vagy csak a szád járt? ez a mániád, hogy minden munka témába benyögöd, hogy "kű'főő'd"?

gondolkozol te egyáltalán?

2010. jan. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!