Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nővéremnek küldtem levélben...

Nővéremnek küldtem levélben 15E forintot és nem kapta meg lenyúlta a posta?

Figyelt kérdés

Nővérem 150Km-re lakik és és szűletésnapjára kűldtem neki 15E forintott ajánlott levélben elsöbségi levélben! Ez Június 15-én volt adtam fel mert Június 16-án szűletet gondoltam pont oda ér! Már Augusztus 5. van és nővéremtől kérdeztem nem-e jött levele és azt mondta még most se!

Most akkor mit csináljaK?



2014. aug. 5. 12:22
 1/5 anonim válasza:
81%
Ha ajánlottan adtad fel, felhívhatod a postát, sőt, a posta oldalán van olyan, hogy levélkövetés, oda beírod azt a számot, ami az ajánlott cetliden van, és megmutatja, hol jár a levél. :)
2014. aug. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%

Postai levelben TILOS penzt rakni. Ez a postai szabalyzatban is benne van. Teljesen mindegy, hogy milyen levelkent adtad fel.

Ajanlott levelet ala kell irni es szem.szamot is kernek.

Nos ez nalunk igy zajlik:

Postas: Eleg egy szigno es irj oda egy szem.szamot, ami eszedbe jut.


Baromira nem veszik komolyan. Persze, ha gaz van, akkor ellenorzesnel ez kibukik, de a postas mossa kezeit, mivel o atadta, csak lehet, hogy nem epp a celszemelynek vagy el se jutott hozza, hanem valaki 'atvette'.

A boritek siman atlatszik, eleg feny fele tartani. Ha nem raktad lapok koze, akkor bukta.

2014. aug. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
61%

Jézusom, postán pénzt... Én nem is értem, hogy merik ügyvédek, meg mindenki a sok illetékbélyeget, mindent feladni postán sima ajánlott levélként, ami több tíz/száz ezer Ft értékű...


Szerintem is lesheted a pénzed, fogalmam nincs, miért nem volt egyszerűbb venni neki egy ajándékkártyát a megfelelő összeggel feltöltve bizonyos áruházakban, vagy utaltad át neki...

2014. aug. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
81%
vagy küldhette volna rózsaszín csekken is...ajánlott levél kártérítése a feladási díj 15szöröse + a feladási díj...indíts tudakozványt, legalább egy részét visszakapod, csak ne mondd, hogy pénz volt benne!
2014. aug. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Most akkor mit csináljaK?"


Ha más kárán nem sikerült, akkor legalább a sajátodból tanulj.

2014. aug. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!