Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha egy szakrendelőben ( fül,...

Ha egy szakrendelőben ( fül, -orr, -gége) voltam vizsgálaton munkaidőben, és a doki adott orvosi igazolást, akkor az egyenlő a táppénzzel, vagy nem?

Figyelt kérdés

Mert ugye van a táppénzes papír.Eddig stimmt..meg van az orvosi igazolás, h szakorvosi ellátásban részesültél.

De ezt hogy számolják el a munkaadók?Táppénzként?

Nem máshogy kéne?Ez nem két különböző dolog?

Köszi a válaszokat!


2010. jan. 12. 15:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Két különböző dolog! Táppénzre a házi orvosod felvehet a papír alapján, viszont utólag nem szokták megtenni. Ha ez ma volt, szólj neki akár telefonon is.
2010. jan. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az orvosi igazolás nem jogosít táppénzre. De szerintem rajta is van a papíron amit kaptál. Ez fizetetlen igazolt távollét.
2010. jan. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Fizetetlen távollét???

Jövőhéten lesz egy műtétem, és odamentem a szakrendelésre megbeszélni a műtétek, meg előjegyzés, és vizsgálat, és persze ezt a napot igazolni kell a munkáltatóm felé.

De hogy ez fizetetlen távollét?De miért??

2010. jan. 12. 15:57
 4/6 anonim ***** válasza:
Mert ez csak egy igazolás. A műtét az más mert akkor már táppénzre vesznek.
2010. jan. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igazolt fizetett távollét, de táppénzre nem jogosít.
2010. jan. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 hayabusa ***** válasza:
Igazolt fizetett távollét, nem kapsz érte táppénzt, az egyébként is 3 nap folyamatos távollét, betegség esetén jár.Ha a munkáltatóval sikerül megegyezned, kérhetsz rá szabit, vagy betegszabit.
2010. jan. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!