Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kérjem én is a részem, vagy...

Kérjem én is a részem, vagy hagyjam úgy a dolgokat, ahogy most vannak? (örökség)

Figyelt kérdés

Nos, az a helyzet, hogy megboldogult nagyapám a mamámra hagyta a vagyonát (csupán a háza volt). Ezt úgy gondoltuk, hogy eladjuk. Volt is rá jelentkező, 2 millió forintot fizetett érte. Mamán nem szeretett volna a pénz felett ítélkezni, ezért a két lányára hagyta, anyumra és Gabi nénire. Gabi nénivel most nem foglalkozunk. Szóval anyumnak lett hirtelen 1 millió forintja, gondolom eddig midnenkinek stimm. Bátyám most lesz végzős, és informatikus pályára megy tovább, ezért összeállított magának egy számítógépet, ez +/- 350ezer forint. (Egyébként az esetek csak csekély részében használná arra, amire mondta, több mint 99%ban csak játszana meg stb.) Én azt gondoltam, hogy majd én is kapok egy részt, mivel én is a fia vagyok elvégre. De ez nekik nem jutott eszükbe, mindenki csak a magáéra gondol. Anyum meg szeretné megcsináltatni a fogait. Ez körülbelül 600ezer forint lenne. Jobb esetben mindezek után marad még pár tízezer forint, rosszabb esetben még ez sem lesz elég. Nem szeretnék kapzsinak tűnni, se önzőnek, de én úgy gondolom hogy nem kellene kihagyni engem. Jó, én még csak most leszek 3.-os gimiben, és még nem tudom, hogy mire kéne költenem. Konkrétan költeni nem szeretném semmire, hanem átváltani euróra vagy USD-re, hogy ne üssön akkorát a forint inflációja, és úgy ahogy van betenni a bankba. Mert később még jól jöhet. De ha így megy, gondolom nem lesz mit átváltanom. Nem azt mondom hogy akármelyikük mondjon le a saját részéről, vagy hogy bátyámnak ne legyen saját számítógépe, vagy hogy anyámnak ne legyenek jó fogai. Szeretném ha mindenkinek jó lenne, köztük nekem is.


Azt szeretném kérdezni, hogy nektek mi a véleményetek erről? Ha lehet a komolytalan válaszokat hanyagoljuk.

Köszönöm.


Egyébként 17 éves fiú vagyok. Még annyit hozzá tennék, hogy nem igazán vagyok az a fajta gyerek aki olyan sok mindent kért eddig a szüleitől. De inkább nem tukmálom több mindennel a fejetek, kérlek írjátok le a véleményetek erről :)



2014. aug. 12. 10:00
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Szülő saját pénzét arra költi amire akarja. Kérni kérhetsz aztán majd ő eldönti.
2014. aug. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
neked nincs "részed" abból a pénzből! Az anyád pénze, ő kapta a saját anyjától! Nem a te örökséged!
2014. aug. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Értem.
2014. aug. 12. 13:38
 4/8 anonim ***** válasza:
Így van ahogy az előző válaszolók mondták. Amiket nekünk leírtál, azt elmondhatod édesanyádnak is. Úgy, hogy szeretnél te is ezt és ezt, illetve hogy kérnél emezt meg amazt. De a döntés, hogy mit ad, az ő kezében van.
2014. aug. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Kedves 1., 2., illetve 3. válaszoló. Értem én a ti logikátokat, hogy a szülő rendelkezik a pénz felett, és így ő a döntéshozó. De kérdem én, ez esetben ti mit tettetek volna, hiszen a kérdező bátyja összeállította magának a gépet?! Szerintem ez nem fair dolog, hogy neki van "belőle része" a kérdezőnek meg nem. Én (bár lány vagyok, és alapból hisztis jellem) szerintem kiakadnék. Hiszen egy családban igazságosnak kellene lenni, és egyenlően elosztani a pénzt (legalább is a testvérek között)... de csak arra ami tényleg szükséges- No és mi van ha a kérdező a pénzt a későbbi tanulmányaira fordította volna, arra rakta volna félre, nem valami butaságra?! Hiszen egy egyetem, vagy főiskola nem olcsó mulatság alapból...
2014. aug. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves 5-ös lányka:


Ez esetben azért kell a drága mamánál reklamálni, hogy miért különbözteti meg a gyerekeit és ad az egyiknek többet, mint a másiknak.


Ettől még pofátlanság más pénzét beosztani, mi több, magunkénak tulajdonítani. A kettő nagyon nem ugyan az.

2014. aug. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Kedves hatos. Kezdjük ott, hogy egy szóval nem mondtam, hogy a kérdező sajátítsa ki a pénzt vagy, hogy követelje. Én csak annyit mondtam, hogy logikus a kérdése, és nem kell ezért ilyen negatívan válaszolni neki, hiszen a bátyja pont azt tette amit te leírtál- más pénzét magáénak tulajdonította, mert csak úgy gondolt egyet, hogy az az ő pénze is (a leírtak alapján), és összeállította a gépet. Ennek fényében írtam azt, hogy ha a kérdező testvére kap pénzt, akkor az lenne logikus, hogy ő is kapjon. És pont, hogy ezért ő nem pofátlan, hiszen nem osztotta be más pénzét és nem is tulajdonította sajátjának- csak egyszerűen tanácsot kért, mert igazságtalannak gondolta a helyzetet.
2014. aug. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kedves 6os!

Ajánlanám a leírás újraolvasását. Szerintem eléggé érthetően leírtam, hogy nem követelem, hogy költsön rám, csak ennek az egész dolognak az igazságosságát szerettem volna firtatni. Emellett még megemlíteném, hogy amit írt, az több pontban is ütközik azzal, amit maga nem vett figyelembe!(Gondolok én itt, a mások pénzével való rendelkezésre, vagy a magunkénak tulajdonítására, elvégre a családban valaki megtette ezt, de ez nem én voltam /,ahogy azt olvashatta is!/ de Ön ezt nekem tulajdonította.) Kérem, hogy tüzetesebben olvassa át a leírásokat, nehogy legközelebb is a sekélyes gondolkodású kijelentésekkel okozzunk kellemetlenséget egymásnak.

2014. aug. 12. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!