Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Albérletben laktam, kiköltözés...

Albérletben laktam, kiköltözésemet követően pénzt követel tőlem a tulajdonos. Perre viheti az ügyet?

Figyelt kérdés
Fél évig laktam egy albérletben, ami be volt jelentve, kaptam számlát meg minden jogszerűen zajlott. Közös megegyezés alapján felmondtam, 1 havi kauciót fizettem az elején, de mivel a tulaj a kiköltözés időpontjában mindent rendben talált, így azt felszámolta albérleti díjnak. Most, 3 héttel a kiköltözésemet követően írt nekem egy hivatalos levelet, miszerint több mint 80.000 forintot követel tőlem mert én lelaktam az albérletet. Polgári perrel fenyegetőzik. Lehet ebből valami bajom, hisz mindent rendben talált, már eltelt egy csomó idő és elég abszurd dolgokkal jött elő amikre pénzt követel.

2014. aug. 22. 13:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Papír miről van? Bizonyítja valami az ingatlan állapotát a beköltözésed idején?
2014. aug. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

És a kiköltözésed idején? Mert simán neki kellene azt bizonyítani, hogy romlott az állaga az épületnek, miközben benne laktál.


Egyébként, ha van arról levelezés, hogy kiköltözhetsz és visszaadja/lelakhatod a kauciót (akár facebook/e-mail) már az is bizonyító erejű.


Egyébként nem lesz semmi. Egy ilyen pert nem tudna megnyerni.

2014. aug. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
97%
és 3hétig nem tűnt fel neki,hogy nem laktad le? szrintem csak megszorúlt anyagilag,és ilyen nevetséges dolgokkal jön elő.Ne,hogy fizess már neki semmit..... különben ,meg honnét tudja az új címedet?
2014. aug. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Igazából az állandó lakcímemre ment a felszólítás mert az benne volt a szerződésben. Azt állítja vannak képek mielőtt beköltöztünk, de nem a pontos beköltözésünkkor készültek, illetve most csinált képeket a jelenlegi állapotról is, de már eltelt 3 hét. Nem akarok semmiképpen sem fizetni, mert nem értem ezt az egészet. havonta jött ellenőrizni a lakás állapotát, sosem volt semmi gond és most amikor átadtam a kiköltözésnél, hozott egy tanút, a szomszédot aki pontosan tudta mi hogy volt a beköltözésünk előtt és mindent rendben találtak. Sajnos jegyzőkönyvet nem írtunk. A kaucióról nincs semmilyen papírom, csak annyi hogy ha nincs rongálódás akkor az visszajár.És mivel amikor eljöttünk nem volt rongálódás, nem visszaadta hanem beszámolta a bérleti díjba.
2014. aug. 22. 14:54
 5/15 A kérdező kommentje:
Van egy szerződésünk a beköltözésről, van egy hivatalos papírom arról hogy felmondtuk az albérletet és ugye minden hónapban adott számlát.
2014. aug. 22. 14:55
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem tud mit csinálni. Főleg, hogy tanú is volt.


Verje ki magának.

2014. aug. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Akkor nem idegeskedem feleslegesen. Írtam neki egy válaszlevelet amiben hivatalosan megfogalmazva leírom mi volt, hogyha esetleg mégis bíróságra vinné az ügyet akkor legyen valami a kezemben. A tanútól amiatt félek, hogy jóban vannak és nehogy hazudjon és ezzel védje a tulajdonost.De az a helyzet hogy az átvételnél ott volt párom is, a költözésnél pedig az ő apukája is látta a ház állapotát.
2014. aug. 22. 16:07
 8/15 tetro ***** válasza:
100%
80ezer forinttal nem megy bíróságra...
2014. aug. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
megmondod neki,hogy te is feljelented őt...akkor talán visszalép,és abbahagyja a vergődést.
2014. aug. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

80 ezerrel nem hiszem, hogy bíróságra menne. És azt sem, hogy valaki a bíró előtt - min tanú - nekiáll hazudozni, ugyanis gondjai lehetnek belőle.


Próbálkozik a volt bérbeadód, hátha kicsikar valamit.

Én nem paráznék, kicsi az esélye, de nagyon, hogy bármit jogilag el tud érni.


Ne fizess!

2014. aug. 23. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!