Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha vaterán megnyerek egy...

Ha vaterán megnyerek egy licitet de a terméket még sem akarom megvenni mi a teendő? (lent)

Figyelt kérdés

Teszem azt licitálok valamire nagyobb értékben(50e felett) megnyerem a licitet de a termék átvételekor (személyes) még sem pontosan azt kapnám amire számítottam..(pl. valamit úgy hirdetnek hogy új állapot, átvételkor viszont látszik hogy használva volt)

Gondolom nem vagyok köteles fizetni. Hogy működik ez pontosan az eladó és vevő között? Nem vagyok nagy vaterás.



2014. aug. 28. 12:58
 1/6 anonim ***** válasza:
40%
Ha a termek megfelel a leirasnak, koteles vagy megvenni (PTK 211. paragrafus). Uj termeket egyebkent se a vateran vegyel, mert se garancia, se semmi, es semmivel nem olcsobb, mintha uzletben vetted volna.
2014. aug. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Olyan szempontból felel meg újnak hogy vásárlást követően két évig nem használták ( a leírás szerint)és így jóval bolti ár alatti tudnám megvenni. Az eladó értékelése 100 %-os az oldalon.
2014. aug. 28. 15:27
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

Van egy rosszhírem!

Ha az eladó elszánt, akár fizetési meghagyást is kérhet ilyen esetben!

2014. aug. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%
Ha a leírásnak megfelel a termék, akkor kötles vagy megvásárolni (hogy az eladó tesz-e lépéseket ezügyben, az ugye lutri). Ha nem olyan állapotban van, vagy nem olyan típus, stb, bármi olyan volt a hirdetésben, ami nem felel meg a valóságnak, akkor - én úgy gondolom - elállhatsz a vásárlástól, hiszen az eladó valótlant állított. (Az, hogy valamit újként hirdet, ami monjduk az eredeti csomagolásban, vagy érintetlenül állt két évet, az újnak minősül, hiszen nem használták.)
2014. aug. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jogod van elállni a vásárlástól, ha internetes vásárlásról van szó (akármire is hívatkoznak, mert az fals). Termék átvételekor viszont előbb nézd meg a postással együtt, és ha nem felel meg, akkor visszacsomagolod és nem veszed át a postástól. Ha már kifizetted előre, akkor sajnos nehezen tudod visszakapni a pénzed, ez csak akkor lehetséges, ha utánvéttel fizetnéd.
2014. szept. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5.ös!

Miből van neked 65%-os értékelésed?

Ilyen ostoba válaszokból?

2015. ápr. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!