Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Zálogházba milyen úton lehet...

Zálogházba milyen úton lehet leadni órát?

Figyelt kérdés

Szimplán beviszem, és mondom, hogy becsüljék meg? Azonnal át tudják venni?


Elméletileg aranyból van, de a legközelebbi városban órát nem számítanak be ékszerésznél, csak ékszereket..


Esetleg Budapest XIII. kerületben tud valaki olyan ékszerészt aki beszámít?



2014. szept. 2. 16:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Bemész a zaciba, sorba állsz, majd a pultra teszed az órát. A pult másik oldalán a nő, megnézi, hogy az óra valóban arany, ha igen, akkor megkérdezi, hogy 1 vagy 3 hónapra akarod zaciba tenni. Majd megmondja, mennyi összeget tudnak adni, és ha neked jó, akkor a következő ablaknál a papírkával amit a nő adott, megkapod a pénz. Az adott hónapban meg kamatostul visszafizeted az összeget, és visszakapod az órát.

Viszont ha az óra nem arany, akkor nem veszik be, hacsak nem svájci egyedi óra.. A legtöbb óra értéktelen.

2014. szept. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, bár igazából nem erre voltam kíváncsi, talán félre fogalmaztam


Tehát engem nem zálogba érdekelne az óra adása, hanem hogy fizessenek érte pénzt, és maradjon is ott. (Kérdezgettem ismerősöket, azt mondták ha ékszerésznél nem számítanak be órát, akkor vigyem a zaciba..)


Sajnos helyben csak egy ékszerész van, ezért máshova nem igazán utaznék érte..

2014. szept. 5. 22:34
 3/3 anonim ***** válasza:

Az ékszerész nem fog órát megvásárolni tőled, hacsak nem tényleg aranyóra. Bár akkor sem fogod megkapni azt az összeget amit szeretnél érte, mert ő nem az órát hanem csak az aranyat venné meg grammjáért..

Zaciban ha arany beveszik, talán picivel többet is kapnál mint egy ékszerésztől. Ha nincs rá szükséged, akkor 3 hónap után egyszerűen nem váltod ki az órádat.. ennyi. Így a pénzt amit kaptál sem kell visszaadnod.. Na ezért mondták neked a zacit. Igaz, ők 1-3 hónapra tárolják, és ezért kapsz pénzt, de nem kell kiváltanod, akár ott is hagyhatod.

2014. szept. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!