Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van itt HR-es? A GYED-ről...

Van itt HR-es? A GYED-ről visszatérő munkavállalónak jár a visszavételes fizetés?

Figyelt kérdés

A GYED-ről visszatérő munkavállalót, ha újfelvételesként kezelik és ezért különféle tanfolyamokra is elküldik (újra), akkor az egyben visszavételesnek is számít? Jár neki a visszavételes fizetés?


A GYED fizetés nélküli szabadság a munkáltató részéről, ha jól tudom, akkor miért újrafelvételes az illető? Ha pedig újrafelvételes, akkor visszavételes is?


Van olyan csoportvezetőnk,aki szerint ez visszavétel és van, akinek fogalma sincs róla. A saját HR-esünktől később kérdezném csak meg, ha előbb utánajártam.



2014. szept. 3. 07:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi az a visszavételes fizetés? Én ilyenről még soha nem hallottam.
2014. szept. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

hát én munkaüggyel foglalkozom, de ezt, hogy visszavételes fizetés, sosem hallottam.

A béred az lesz, amivel eljöttél tőlük, de figyelembe kell venniük azt is, ha közben a cégnél azonos munkakörben volt béremelés.

2014. szept. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

a MÁV-nál létezik olyasmi, hogy visszavételi bér.

csak azt nem tudom, hogy ez csak arra vonatkozik-e, akiket elküldenek (+végkielégítés) és két év múlva újra felvesznek.

úgy tudom, rájuk nem a bérsáv minimum vonatkozik, hanem ez a visszavételi minimum, ami jóval több, mint a sávminimum.

Na most a GYED-esek is kikerülnek a statisztikai állományból és újra be kell őket tenni abban az évben, amikor visszamennek dolgozni, ráadásul újfelvételesként kezelik őket.

Akkor a bérrel most mi van?

Így pontos a kérdés.

2014. szept. 3. 09:43
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Fogalmunk nincs, hogy ilyenkor mi van, csak az biztos, hogy nem szűnt meg a munkaviszonyod, csak a gyermekgondozás miatt igénybe vett fizetés nélküli szabadságodat szakítod meg és mész vissza dolgozni.


Tehát alapból jár az a bér, amit az éppen aktuális és hatályos munkaszerződésed tartalmaz, valamint jár az a béremelés, amit a távolléted ideje alatt hasonló munkakörben foglalkoztatottak körében megléptek.


A statisztikai átlaglétszámnak ehhez az év világon semmi köze, ez munkaügyi és bérügyi kérdés, nem statisztikai...:)

2014. szept. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Na de akkor miért kezelnek újrafelvételesnek?

Oktatásra kell menni, mint újrafelvételes gondolom az üzemorvosi köröket is újra kell majd járni stb.


Ráadásul az egyik vezetőnkkel beszélgettem a héten és ő mondta, hogy ennek nagyon nézzek utána, mert majd engem is érinteni fog és ez bizony jár.


Tényleg nem értetlenkedni akarok, de a humános kollegia egyelőre nem jelentene segítséget, azért kérdeztem itt, hátha valaki belefutott már ebbe.

2014. szept. 3. 09:57
 6/6 anonim ***** válasza:
79%

Nézd létezik olyan nem csak a MÁV-nál, ha valaki sokáig távol van a munkahelyétől, akkor munkavédelmi oktatáson esik át, valamint időszakos üzemorvosi alkalmasságin.

Ugyanis amikor dolgozol, akkor is köteles vagy időszakonként ezeken átesni, mivel Te éveket "hagytál" ki, ezért - saját érdekük - de ezzel kezdik.


Van olyan "szabály" például, hogy ha valaki 30 napnál tovább keresőképtelen, akkor csak akkor dolgozhat tovább, ha előtte üzemorvos aláírja, hogy tényleg alkalmas a munkakör betöltésére, a saját háziorvosa hiába írta ki, hogy keresőképes. Attól még lehet, hogy a munkakörét nem képes ellátni!


Nem vagy ezzel egyedül, sok ilyennel találkozni.:)

2014. szept. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!