Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Töbszöri bolti lopások 20...

Töbszöri bolti lopások 20 ezer alatti értékben ha a kamera fölvételt vissza nézik és az illetö lebukik akkor hogyan büntetnek? 14 18 év közötti nellető.

Figyelt kérdés
2010. jan. 19. 15:10
 1/5 A kérdező kommentje:
nem akarok nevelő otthonba kerülni!
2010. jan. 19. 15:25
 2/5 anonim ***** válasza:
73%

csak gratulálni tudok.. ha sejted, hogy mivel jár az, amit tettél, akkor miért kellett másnak kárt okoznod?!

Amúgy az első esetben szerintem még túl jószívűek, túl komoly büntetésre sajnos nem kell számítanod.

2010. jan. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A boltban nem mindig addnak számlát. ami adó csalásnak minősül? ugye? ha feljelentenek akkor enyi erövel én is tehetnék feljelentést adó csalással? ugye?
2010. jan. 19. 15:47
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha nem kérted el a számlát, akkor te társtettes voltál az adócsalásban...
2010. jan. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

2010 első felében változik a törvény, a 20.000 Ft alatti értékben elkövetett esetekben is nyomozni fognak, mert sokan visszaéltek vele, hogy mondjuk 19.990 Ft értékben loptak .

Egyébként a törvényt a Fidesz ideje alatt vezették be, így látványosan javultak a bűnözési statisztikák...


egyébként én bevezetném Szent István törvényeit, levágnám a tolvajok kezét. Mi lennénk a "félkarú rablók országa"...

2010. jan. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!