Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Olx-rol vennek valamit,...

Olx-rol vennek valamit, azonban az elado azt keri, utaljam elore penzt, utana postazza nekem a termeket. Biztonsagos ez?

Figyelt kérdés

Mi a teendo ha nem erkezik meg a termek? Korrektnek tunik, eddig semmi furat nembtapasztaltam az eladon, kulonben meg sem fordulna a fejemben elor utalni. 15e forintrol van szo, foglalkozna egyaltalan ezzel a rendorseg?


A masik kerdesem pedig, hogy milyen adatokat kell megadni ahhoz, hogy postazni tudja a termeket.l, es hazhoz jon-e, es hogyan mukodik (tudom hogy ez egy hulye kerdes, de sosem foglalkoztam ilyennel nincs semmi tapasztalatom..) 17/L


2014. okt. 1. 18:17
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

Az OLX-en ne utalj előre, simán átverhetnek, rendőrség nem nagyon foglalkozik vele, sok károsultnál esetleg igen, de az ügyintézés évekig tarthat, és jó eséllyel a pénzed nem jön vissza. Kérd személyes átvétellel.


Postázáshoz a nevedre és címedre van szüksége, másra nem. Házhoz hozza a csomagot a postai alkalmazott (vagy bedob egy értesítőt, hogy nem talált otthon, akkor te mehetsz érte a postára).

2014. okt. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ez alapvetően bizalmi kapcsolat. Oké, te nem bízol benne. de ő honnan tudná, hogy ha feladja neked utánvéttel, tényleg át fogod venni, és nem ő fizetheti a dupla postaktg-t?
2014. okt. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet előre utalni, de ami túl szép hogy igaz legyen, na az gyanús.


Nekem több 1000 postás adásvételem volt már vaterán, jófogáson, olx-en. Ezek 95%a előre utalással ment, és 1x se lettem átverve, mindig megkaptam az árut.

2014. okt. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A postaköltség mennyi lenne kb? És ez mitől függ?
2014. okt. 1. 19:28
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

konkrétan ezen az oldalon is van több olyan kérdés, hogy utalt az illető, de nem jött meg a csomag, az eladó nem veszi fel a telefont, olx-ről/jófogásról stb. törölte magát.

én nem vállalnám be, cégnél még csak-csak, de magánszemélynél.... kizárt.

már vannak, akik konkrétan erre mennek rá. vesz egy feltöltős kártyát a tescoban, 1-2 ezer ft a sim. se név, se semmi adat nem kell hozzá. csinál egy user-t az olx-en, nekem is van, szóval tapasztalatból mondom, nincs 2 perc, egy 7 éves gyerek már meg tudja csinálni.

emberünk feltesz egy kamu hirdetést, többen ráharapnak, néhányan előre utalnak, aztán a sim kártya a kukában landol, a felhasználónév törölve...

a bankszámlaszám alapján persze kiderül, ki a csaló. de át van ez gondolva. olyan összeggel játszanak, ami nekik már megéri, de neked még nem ér annyit, hogy rendőrségre, kihallgatásokra járj évekig, ügyédet fizess stb.

ez pontosan az a 10-15 ezres értékhatár, amit még benyel az ember, és azt mondja, hogy ez volt a tanulópénz.


mondjuk nekem kb. 400 ft volt a tanulópénz, még iskolás voltam, max 16 éves. odajött egy cigányasszony, hogy megmondja a jövőm, tegyek papírpénzt a kezére, ne féljek, nem veszi el. mondott ezt-azt, de mindig kért pénzt. mikor kezdett gyanús lenni, mondtam, hogy inkább nem akarom tudni a jövőt. na a pénzt eltette, hiába kértem vissza, nem adta. na azóta idegennek előre pénzt soha. csak a teljesítés után.

2014. okt. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#5 haver ilyennel verték át, elsétált és feljelentést tett. A szerencséje az volt, ahogy a többi 32 áldozat is feljelentést tett. A pénzt visszakapták, a csalót meg jól megbüntették.
2014. okt. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én mindig előre utalással adok el.

Általában a vaterán, de újabban az OLX-en jobban veszik a cuccokat.

De ha valaki nagyon bizalmatlan, akkor szoktam írni, hogy esetleg +6% árban fel tudom tenni a vaterára is, és akkor tudhatja, hogy nem érdekem elrontani az értékeléseim átlagát.

(vaterán 3000 adásvételből van kb 5 negatív értékelésem, de azok mind idióták voltak)

2014. okt. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is pont 15 ezerért adtam el valamit az olx-on. A vásárlót megkértem, hogy utaljon előre, én meg elintéztem közben a futárt. Eszem ágában sem lett volna, h esetleg ne küldjem el neki. Én pl. ilyen vagyok, de biztosan van olyan is, aki simán átverne.


Nem tudhatod, h kiben bízz meg.

2014. okt. 8. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!