Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 6 hónapos próbaidőn vagyok,...

6 hónapos próbaidőn vagyok, azalatt lehet kivenni szabadságot?

Figyelt kérdés
Aug. végén kezdtem a próbaidőm jövő év februárban jár le. Ki lett számolva, hogy elvileg 13 nap jár erre az évre. Ki tudom ezt venni idén vagy át kell tolnom jövő évre?
2014. okt. 14. 09:40
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Jesszus mária, egyáltalán törvényes a 6 hónap próbaidő?
2014. okt. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kormánytisztviselő vagyok, itt 6 hónap a próbaidő.
2014. okt. 14. 09:55
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Nekem3ho Volt a probaidöm,de nem mehettem szabira addig.
2014. okt. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Van kollektív szerződésed?

De általában a próbaidő alatti szabadságot a munkáltatónak kell engedélyezni.

Kollektív szerződés eltérhet a munkatörvénykönyvétől, ezért írtam, hogy ha van azt kell megnézni.

És igen törvényes a 6 hónapos próbaidő, sőt a 3 hónapos próbaidő hosszabbítása is törvényes.

2014. okt. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
3 hós próbaidő alatt világos, akkor én sem mehettem a korábbi munkahelyeimen. De itt 6 hónap, arra egy rakat szabi jár és nem tudom, hogy az bent marad-e ilyenkor vagy kötelezően ki kell vennem, esetleg át kell (lehet) tenni jövőre.
2014. okt. 14. 10:26
 6/8 A kérdező kommentje:
Kollektív szerződésem nincs.
2014. okt. 14. 10:27
 7/8 anonim ***** válasza:
Kérdezz rá a főnöködnél. Nem tilos kivenni szabit próbaidő alatt, csak nem illik.Cég-és főnökfüggő engedik-e és ott milyenek a szokások.
2014. okt. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk ki lehetett venni a szabadságot, sőt aki októberbe jött nálunk dolgozni neki is mondták hogy idén vegye ki őket! :-) igen és közalkalmazottak vagyunk
2014. okt. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!