Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha 2 millió Ft értékben...

Ha 2 millió Ft értékben váltanék CAD-ot HUF-ra, pénzváltóban vagy bankban tegyem azt? Lehet-e valami vonzata, ha csak egyszeri alkalom?

Figyelt kérdés
2014. okt. 14. 16:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A pénzmosási törvény értelmében igazolnod kell magad, szóval gondolom a nav is fog róla tudni. Hogy az probléma-e, azt csak te tudhatod. :)
2014. okt. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Tanulmányaim során nekem úgy rémlik, hogy 3,5 millió ft felett kell igazolnod magad csak.
2014. okt. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
500.000 Ft felett kell igazolnod magad, 1 millió Ft felett pedig a pénz eredetét is hitelt érdemlő módon igazolni kell, és NAV is értesítve lesz.
2014. okt. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha számlán van a CAD, a bankodban váltsd át a forint számládra, ezzel jársz legjobban.

Ha készpénzben van kanadai dollárod, és forintra váltanád, azt valutaváltóban váltsd forintra, mert ott sokkal jobb az valutaárfolyam, mint a bankban. Az összeg alapján kb 9300 kanadai dollár készpénzed lehet, és ha valutaváltónál váltod forintra, a banki árfolyamokhoz képest akár 45ezer forinttal többet is kaphatsz a valutaváltónál.


A valutaváltónál előre érdeklődj, hogy van-e, és mennyi a külön jutalék. És ekkora összegnél még alkudozhatsz is velük, előre kérdezd meg, hogy a kiírt CAD vételi árfolyamhoz képest mennyivel többet/jobb árfolyamot tud adni. Ekkora összegre már kedvezményt is adnak.

2014. okt. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

A munkahelyemnél volt lehetőség külföldi "gyakorlatra", bőven adóztam utána. Szóval ezután nem köthet belém a NAV, ugye? Nem érzem, hogy lenne félni valóm, de ki szereti, ha rászáll bármiféle hatóság...

2014. okt. 14. 18:24
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha alá van támasztva az eredete (márpedig a leírtak alapján igen), nem szólhat semmi rosszat a NAV. Persze attól még kérdezősködhet. Egy ismerősöm például pár éven belül kétszer vett lakást, a NAV mindjárt rá is szállt. Csak az ostobák azt nem vették figyelembe, hogy mindkét esetben először eladták a már meglévő lakást, tehát az előző lakás árából volt meg a további két lakás ára persze külön-külön...
2014. okt. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha CAD számlán van a pénz, és forint számládra váltod, a bankod DEVIZA VÉTELI árfolyamát nézd.

Ha készpénzben van, a valuta vételi árfolyamot nézd, ezen az oldalon össze is tudod hasonlítani a környékeden levő valutaváltók árfolyamait. Elég nagy a bankok és a valutaváltók közti nagy különbség.


[link]

2014. okt. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ilyen összegnél szerintem kérhetsz egyedi árfolyamot a pénzváltókban, és akkor sokkal jobban jársz váltásnál.

Én a Bocskai úton szoktam váltani a Correctnél, ott tuti adnak.

2014. nov. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
51%

"Csak az ostobák azt nem vették figyelembe, hogy mindkét esetben először eladták a már meglévő lakást, tehát az előző lakás árából volt meg a további két lakás ára persze külön-külön.."


Sok minden mondható a NAV-ra de az nem, hogy ostoba.

Megszagolták a pénzt, azért szálltak rá hogy meglássák, meg lehet e fejni.

2015. febr. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!