Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Aliexpressről szeretnék...

Aliexpressről szeretnék rendelni tudok rola számlát kerni valamilyen uton-módon?

Figyelt kérdés
2014. okt. 15. 14:56
 1/5 anonim ***** válasza:

A Magyar Vámhatóság állít ki neked ÁFA fizetésről bizonylatot (a kínai sajtfecni számlát nem veszik általában figyelembe).


Mi másra kell még neked számla?

2014. okt. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azzal a vàmhatósàgi számlával eltudok számolni a vállalkozásomban? Illetve hogy és hol tudom igényelni?
2014. okt. 15. 16:40
 3/5 anonim ***** válasza:

Tudtommal igen - de ezt azért jobb volna tisztázni a vámosokkal és a könyvelőddel.


Igényelned nem kell, lecsap rá a vám és kiszabja az ÁFÁ-t mindenképp.

2014. okt. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Székely Ernő válasza:

Pontosítanék...


Nem a NAV csap le a küldeményre, hanem a posta jelenti szúrópróbaszerűen a NAV-nak.

Jelentés elött a posta kiküld neked egy értesítést, amelyben kéri a kapcsolatfelvételt telefonon, vagy emailben.

Itt nyilatkoznod kell a csomag tartalmáról és értékéről. Ez képezi majd az ÁFA alapját.

Nem érdemes túl alacsony összeget bemondani, mert megvétózza és hasraütve megállapít egy értéket...


Nekem közel 100 rendelésem volt eddig...

Egy alkalommal kellett ÁFA-t fizetnem egy tablettre... asszem 5300 ft-ot. Erről számlát állít ki a posta a NAV nevében.

Remélem tudtam segíteni...

2014. okt. 18. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Számlát az eladó mellékeli akármit és akárhol rendeled. Ehhez a NAV-nak semmi köze.
2014. okt. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!