Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Még egy diplomát szerezzek...

Még egy diplomát szerezzek vagy mit kezdjek a "karrieremmel"?

Figyelt kérdés

Jelenleg van két diplomám de egyik sem ér semmit. Meglepő módon felvettek egy nagy céghez egy olyan pozícióra, ahová alapesetben kell műszaki diploma. Nekem viszont nincs. Arra gondoltam, hogy a munka mellett (levelező) szereznék még egy diplomát, olyat, ami a munka profiljába illik. De el vagyok nagyon bizonytalanodva... annak idején nagyon rossz voltam matekból, így újra kellene érettségiznem belőle és csak egyedül tudok felkészülni, nem biztos, hogy sikerülne (magántanárhoz semmiképpen sem megyek időhiány miatt). Attól félek, hogy egyszer elkerülök a cégtől, akkor nem találok még egy ilyen munkát, viszont ha lenne műszaki végzettségem akkor nagy valószínűséggel igen.

Szerintetek belevágjak az érettségire történő tanulásba 23-24 évesen vagy mit kezdjek magammal?


Köszönöm


2014. okt. 19. 08:58
 1/3 anonim ***** válasza:
23 évesen még simán belevághatsz a tanulásba, Azt hittem 43 vagy, mert akkor már nehezebb lenne. :-D
2014. okt. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nagy akaraterő kell hozzá, és nincs garancia rá, hogy kelleni fog - de ez a legtöbb egyetemi képzésre igaz:(

Ha elég sokáig dolgozol itt, lehet, hogy az itt megszerzett gyakorlat is elég lenne egy másik álláshoz - viszont kitűnő "támadási felület" a "papír" hiánya, ha a legkisebb bizonytalanság is felmerül bennük, hogy fel akarnak-e venni.

23 évesen még bőven érdemes nekiállni tanulni:)


Én nem mondanám automatikusan, hogy "tanulj" megint rendszerszerű képzésben, csak akkor, ha tényleg kedvet érzel hozzá. Ha úgy gondolod, hogy időben és anyagiakban túlságosan megterhelő, inkább egy könnyebb képzési formát válassz, ami egyfajta "továbbképzést" ad - akár egyetemi szervezésben.


Pl. nincs ezen a területen másoddiplomás képzés? Rövidebb, ad diplomát, magas presztízsű, és oda nem kellene újra érettségizned:)

2014. okt. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Milyen diplomáid vannak? És milyet szeretnél. Èn is ilyen helyzetben voltam, mint te kb., és belevágtam a 3.diplomáva is. Még van belőle 2 év, és kivagyok tőle. Munka mellett nagyon nehéz tanulni és az is bánt, hogy rengeteg idő és csak elszalad mellettem az idő, pedig annyimindent lehtne még csinálni.. 24 éveaen belekezdesz, akkor 27-28 leszel, mire végzel. Csaka zt veszed majd észre, hogy kidobtál 3 -4 évet az életedből , pedig élhetél volna. Èn mindennap megbánom..... Mert lehetnék a párommal, de nekem tanulni kelll....
2014. okt. 20. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!