Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Önhibámon kívűl 13-hónapig...

Önhibámon kívűl 13-hónapig tovább kaptam a családi pótlékot mint az járt volna! Vissza kell fízetnem?

Figyelt kérdés
2013-ban kaptam egy határozatot, hogy 2014 augusztus 31-ig vagyok jogosult vagyok a családi pótlékra. Fiam beteg és az emelt összegűt 25900-forintot kapok, kisegítő iskolába járt, 2013 szeptemberig mint magántanuló. De az iskola a 11-ik osztályt már nem engedte magántanulóként folytatni, és nem tanult tovább! Én azt hittem hogy a határozat szerint kapom a családi pótlékot, és nem kell bejelenteni hogy már nem tanul a Fiam! Most 13-hónap után kaptam egy levelet hogy nem vagyok jogosult a családi pótlékra, felhívtam a hatóságot a telefonban azt mondták vigyek igazolást az iskolától hogy "sajátos nevelésű" iskolába járt a gyerek és akkor nem kell visszafizetni.De személyesen már azt mondta a másik ügyintéző hogy vissza kell fizetnem!? Nagyon kétségbe vagyok esve! Mi lesz? Egyedül nevelem a Fiam, ápolásin vagyok Vele otthon. Sokszor még az is gondot okoz hogy mit adok másnap ebédre! Nagyon kevés a pénzünk 39-ezer az ápolási díj! Alaminium dobozt szedek a szemétből és azt váltom vissza a méhben, nincs párom nincs rokonom csak a beteg 18-éves fiam. Nem tudom a jogi dolgokat és nem tudtam hogy be kell jelenteni az iskoláztatás abbahagyását!? Csak azt nem értem, az oktatási hivatal miért nem értesítette a Családi pótlék osztályt vagy ahonnan folyósítják a pénzt!?
2014. okt. 25. 16:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Vissza kell fizetni, bizony. Lehet viszont elvileg részketfizetés engedélyezését kérni.
2014. okt. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Vissza kell fizetned, ezért nem árt részletfizetést kérned.
2014. okt. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Sajnos elég nagy összeg, 340-ezer forint körül számolok.
2014. okt. 25. 17:02
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Akármekkora az összeg, az már nem járt nektek, így vissza kell fizetni. Kérhetsz részletfizetést amit meg fognak adni, és havonta egy megadott összeggel szépen, lassan visszafizeted a jogtalanul felvett összeget.

Sajnos fellebbezni nem fogsz tudni, hogy önhibádon kívül vetted fel a jogtalanul utalt összeget, mert a törvény kimondja: A törvény nem tudása nem mentesít fel a büntetés alól.

Azt, hogy te nem tudtad, hogy neked kell értesíteni/jelezni a szervek felé, hogy a gyermeked nem tanuló már,ez nem ment fel téged. A neten olvasva akár meg is tudhattad volna, hogy a szabály az, hogy ha egy gyermek befejezi a tanulmányait akkor kötelesek az adott szerveknek jelezni ezt, és ezáltal törölni a családi pótlékot.

Nem bántásból írom, csak azért, hogy tudd, nincs más esélyed csak a részlet fizetés.

2014. okt. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! hát akkor beletörödöm. Nemtudod hogy kb mennyit kell majd havonta törleszteni?
2014. okt. 25. 17:25
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mennyi lesz a törlesztő nem tudom, ez csakis a szerződéstől fog függni amit részletfizetésnél csináltok majd. Ilyenkor figyelembe veszik az összes bevételi összeget, és az összes kiadást. Lesz pár levelezés mire meg fogtok egyezni egy olyan összegben ami mindkettőtöknek megfelelő lesz.

Jó tanács: Ha túl magas összeget követelnek, akkor ne pánikolj. Nyugodtan írj nekik, és mond el, hogy képtelen vagy ennyit fizetni, egyezzetek meg más összegben. Ha van fizetési szándékod, akkor sokat nem tudnak tenni, és csökkenteni fogják a részletfizetés összegét.

2014. okt. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönök minden infót!
2014. okt. 25. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!