Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy érhetem el, hogy az...

Hogy érhetem el, hogy az állam ne lássa a pénzem?

Figyelt kérdés

Hallottam valami olyasmit, hogy az állam vészhelyzet esetén nyúlhat le a bankokban félre tett pénzünkből, "vészhelyzeti pótlék" vagy valami ilyesmi címszó alatt.


Ezért valami olyan módszert keresek, ami ezt megakadályozhatná. (Az utóbbi 4 (lassan már 5) év munkásságuk miatt simán kinézem belőlük, hogy képesek lennének rá)


Hallottam valami olyasmit, hogy, ha nyitok egy megtakarítási számlát, akkor annak a "mellékzsebét" az állam nem látja, mert az olyan, mint, ha egy szolgáltatásért fizetnék, és ezért az állam nem tud bele szólni. Mit hallottatok erről?


2014. okt. 29. 10:27
 1/4 anonim ***** válasza:
72%

Azt, hogy elkepesztoen naiv vagy. A NAV MINDENT lat, ami a bankszamlakon tortenik, mivel a bankoknak kotelezo adatot szolgaltatniuk. Ha tenyleg arrol lenne szo, hogy a magan-megtakaritasokra ra akarjak tenni a kezuket, szerinted mennyi ido alatt hoznanak egy torvenyt, hogy barmilyen eddig 'lathatatlan' szamlat azonnal lathatova es igy lenyulhatova tegyenek?


Az egyetlen 'megoldas' a keszpenzben, szefben tartott penz, ha.

2014. okt. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
46%

1. Kiveszed a pénzt a bankból, elásod a kerted végiben.


2. Nyitsz egy számlát külföldi banknál (pl. svájci), külföldre menekíted a pénzt. Ott még szerintem ilyenre nem volt példa, hogy lenyúlták volna.

2014. okt. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
54%

annyi kiegészítésként, hogy ha feltétlen készpénzben, akkor semmiféleképpen sem forintban!


Én mondjuk inkább bíznék valami igazi pénzben, mint arany, ezüst, mint akármelyik kormány ígéretében..

2014. okt. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
19%
Fektesd be külföldön. Ha elég nagy összeg, akkor a hozamokból annyit átutaltatsz magadnak, amennyi fedezi az itthoni megélhetésedet.
2014. okt. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!