Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A Diákigazolvány szám z...

A Diákigazolvány szám z melyik a kettő közül, a kártyaszám vagy az azonosító szám?

Figyelt kérdés

2014. okt. 31. 11:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezt konkrétan senki se tudja :D Legalábbis én még nem láttam olyan embert, aki határozottan állította volna, hogy adott helyre EZT a számot kell beírni.


Mindkettő logikus, viszont szerintem ha egy papíron az áll, hogy diákigazolvány számot kell megadni, akkor szerintem oda a kártyaszám kell.


Mert az azonosító számod kártyától függetlenül ugyanaz, és csak az azonosító szám megadásával nem tudod bizonyítani, hogy van diákigazolványod is.

Viszont ha már a diákigazolvány számodat adod meg, akkor egyértelműen beazonosítható, hogy van diákigazolványod.

2014. okt. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A diákigazolvány száma a kártya száma. Viszont alapvetően a másik számot is elfogadják utazási kedvezmény igénybevételekor. Tehát a bérletre nyugodtan ráírhatod, hiszen ott az a lényeg, hogy az a szám csak hozzád tartozzon, és ezt a diákigazolvánnyal tudod igazolni, hiszen azon is rajta van ez a szám is.


Ha más helyen kérdezik a diákigazolvány számodat, akkor tényleg a számot add meg, ahol meg a tanulói/hallgatói azonosítódat, ott azt. Valóban, az azonosító a személyedhez tartozik, a kártyaszám meg a kártyához.


"csak az azonosító szám megadásával nem tudod bizonyítani, hogy van diákigazolványod is."

Mint ahogy a diákigazolvány szám megadásával sem lehet bizonyítani, hogy van diákigazolvány, hiszen akármilyen számsort odaírhatok. A diákigazolvány felmutatásával lehet bizonyítani, hogy van diákigazolványod, mással elég nehézkes.

2014. nov. 1. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a segitségeket!:)
2014. nov. 3. 14:16
 4/4 anonim ***** válasza:
A kártyaszám az változik új kártya kiadásakor, nem? ebben az esetben ezt nem ajánlott használni.
2015. okt. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!